הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

להגיד "תודה" בימים אלה, הינו אחד הרעיונות ההזויים והמופרכים ביותר שיש. על מה להגיד תודה? על ההתייקרויות? הסכנה האיראנית? השחיתות? בדקתי אם בכל זאת ניתן להרגיש קצת אחרת, לא לגמרי מקופח, קורבן, מסכן? הנה מה שגיליתי... (התברר להפתעתי שזה גם קשור לרמזורים שהופכים לירוק אחד אחרי השני). לקח מפתיע! איך הכרת תודה משפיעה על רמזורים?
 
לקח מפתיע! איך הכרת תודה משפיעה על רמזורים?
להגיד "תודה" בימים אלה, הינו אחד הרעיונות ההזויים והמופרכים ביותר שיש. על מה להגיד תודה? על ההתייקרויות? הסכנה האיראנית? השחיתות? בדקתי אם בכל זאת ניתן להרגיש קצת אחרת, לא לגמרי מקופח, קורבן, מסכן? הנה מה שגיליתי... (התברר להפתעתי שזה גם קשור לרמזורים שהופכים לירוק אחד אחרי השני).
27/06/2011

תגיות:   עסקים |


רוצה לשמוע רעיון "מוזר" איך להפוך רמזורים לירוק, אחד אחרי השני? אמת מרתקת ומפתיעה בהמשך.

האם יש דרך קלה ומהירה, שבה ניתן להשביח את איכות החיים באופן מעשי? האם יש דבר שאוכל לעשות כדי להסתכל על החיים מזווית אחרת, כזאת שתביא לי יותר קורת רוח ותעשה כל יום ליום מיוחד? האם גם בתנאים של היום, חיים טובים זה דבר ערטילאי ומופשט או דרך מעשית שבאמת יכולה לעבוד ולהצליח? לשאלות אלה שעברו במוחי לא אחת, קיבלתי תשובה חדה, ברורה וחד משמעית.

הנה הסיפור...

יש אנשים שמרוצים מהחיים?

לפני מספר שנים נתקלתי בספרה של לואיז היי, "הכרת תודה דרך חיים". על העטיפה היא מציעה בין היתר את ההצעה הבאה: "הבה נבלה רגעים רבים ככל האפשר בכל יום בהוקרת כל הטוב שבחיינו. אם יש לך מעט טוב בחייך כעת – הוא ילך ויגדל. אם חייך שופעים כעת – השפע יגבר. בכל מקרה אתה מרוויח..."

במסגרת הספר מספרת לואיז היי על ניסיונה שלה והיא מביאה יחד איתה עשרות סיפורים של אנשים נוספים, שמדגימים וממחישים שוב שוב ובדרכים רבות, כיצד הכרת התודה שינתה את חייהם לטובה.

גם אני כמו רבים וטובים, ספקן וסקפטי. לכן בהתחלה הרעיון נראה לי הזוי לגמרי. מצד שני כסקרן בלתי נלאה שחרט על דיגלו, לגלות מהי האמת? ומה באמת עובד בחיים ומצליח? (על התנסות שבה כמעט קיפחתי את חיי, בניסיון לגלות את האמת, אני מזמין לצפות בסרטון הבא), החלטתי להתייחס לרעיון בצורה רצינית ולבדוק למה בדיוק היא מתכוונת, ומהי האמת הפרקטית שאוכל להרגיש?

תכל'ס מה עושים?

קראתי את הספר. הרהרתי וחשבתי על הדברים. איך ליישם זאת בחיי. התחלתי לעשות מעשים.

נכון להיום הכרת התודה מוצאת את ביטוייה בחיי בדרכים רבות. ביניהן אוכל למנות את אלה:

אחת הפעילויות הראשונות שאיתן אני מתחיל את היום (כל יום) היא דקה לתודה. יש לי טיימר בשעון, אני לוחץ עליו ומתחיל להגיד שוב ושוב את המילה תודה, תוך שאני מהרהר בשינה הטובה שישנתי, ב"הרפתקאות" שעתיד לזמן היום שיבוא, ומהר מאד הדקה הזאת נגמרת.

אחת הפעילויות האחרונות שאני עושה לפני שאני נרדם, זאת עוד דקה לתודה. שוב עם הטיימר.

אני נזכר בכל הדברים הטובים שקרו לי במהלך היום, מוקיר תודה ומודה בליבי לכל אלה שעזרו לי, על כל הדברים הטובים שקרו.

בין לבין, עשיתי לי מנהג להגיד 10 פעמים תודה בכל פעם שקורה לי דבר טוב ומשמעותי, מייד לאחר התרחשותו. למשל... כאשר נכנסת הזמנה חדשה. אחד העובדים שלי עשה דבר יפה במיוחד, קראתי מאמר מקצועי שעורר בי השראה וכמובן כאשר אני זוכה למילות פרגון מקרובים ואנשים שחשובים לי.

אני גם נוהג לומר תודה על שירות טוב שאני מקבל, בסיום שיחה שהיה כיף לדבר, ובעצם בכל הזדמנות שאני רק מוצא. העיקר, להגיד תודה.

הנה התוצאות

כך מצאתי כי ביום אופייני, אני אומר את המילה תודה לפחות 50 פעם, פעמים רבות 100 פעם ואין זה נדיר שגם 150 פעם ויותר. כאשר עושים זאת, כל תלאות החיים נראות אחרת. אחרי הכול איך אפשר להרגיש כקורבן ומסכן, אחרי שאמרת 150 פעם תודה?

את התוצאה של כל אלה, אוכל לסכם בשתי מילים שאני נוהג לענות כאשר שואלים אותי: מה שלומך? "שמח בחלקי", זאת התשובה, ואני מתכוון כל כולי לכל מילה. לפעמים אני גם מוסיף ביטויים כמו" "מודה על כל מה שיש", "עוד 100 שנה כאלה ואני מוכן להחזיר את המפתחות". אני חושב שרוח הדברים מדברת בעד עצמה.

מה אני ממליץ?

אודה בכנות כי לו הייתי קורא את המאמר הזה לפני מספר שנים, הייתי חושב לעצמי: "וואלה זה מוזר, עם כל מה שמתפרסם בעיתונים, עם כל הצרות והבעיות שיש לנו (שלא לדבר על מחיר הקוטג'), הבחור הזה נראה כמנותק מהחיים". לכן קל לי להבין, כאלה שיחשבו באופן דומה.

מצד שני, לאלה שפתוחים לנסות רעיונות נועזים, גם כשלמעשה הם קלים, פשוטים ומעשיים, הייתי ממליץ בחום לנסות את המרשם הזה, ולראות באיזה מידה הוא יכול להתאים גם להם.

כדי לתמרץ לעשות זאת אני רוצה לספר על דבר שיקר לי במיוחד, ואלה הם מכתבי התודה של הלקוחות שלי. שלושה
 פרסומת
לדוגמא אני מצרף בסוף.

אני מראה אותם כאן, משום שבשנים האחרונות בתחילת כל יום עבודה אני חוזר ומעיין בהם ובדומים להם, שוב ושוב ואומר תודה. אני עושה זאת משני טעמים: הכרת תודה משתלמת, שכן כאשר אתה מכיר תודה, אנשים אחרים מכירים תודה בחזרה (שימו לב שהמילה הזאת מופיעה במפורש, בכל שלושת המכתבים). הסיבה השנייה היא העובדה שבעקבות המכתבים האלה, אני נהנה להצדיק את הכרת התודה הזאת והאמון שניתן בי, ולעשות כמיטב יכולתי להיות ראוי לעוד מכתבים שכאלה.

כך, הגלגל ממשיך ומסתובב. שכן כאשר אנחנו מכירים תודה, משקיעים ומתאמצים, אנשים מעריכים זאת וממשיכים לפרגן. העובדה שיש לי ללקוחות שמלווים אותי כבר 10, 15, 20 שנים והם ממשיכים לעשות זאת גם היום, היא העדות החותכת לכך, שזה עובד ומצליח וזה אמיתי.

3 טיפים מעשיים

מעבר לכל אלה, וכפי שהזכרתי מקודם, כמי שמקדיש את חייו לבדוק מה באמת עובד ומצליח, יש לי לכל קוראי מאמר זה, שלושה טיפים מעשיים:

1. נסו להסתכל יותר על הדברים הטובים שיש לכם בחיים ותגידו פשוט את המילה תודה. רצוי בקול רם, אבל גם בלב זה עובד. איך לואיז היי אומרת: "אם יש לך מעט טוב בחייך כעת - הוא ילך ויגדל". ואני יכול להעיד כמי שניסה. היא צודקת והיא יודעת על מה היא מדברת. זה עובד.

2. אני רוצה להמליץ בחום לקנות ולקרוא את ספרה של לואיז היי - "הכרת תודה דרך חיים" בהוצאת אור עם. אחרי שקראתם על ניסיוני, ותקראו עוד כמה עשרות סיפורים כאלה, יתכן שהמוטיבציה לנסות את הרעיון "הנועז" הזה, עשויה לגדול ולהביא גם למעשים.

3. כדי להתחיל לאמץ את רעיון התודה, הכי פרקטי ומעשי, אני מציע לעשות את ניסוי הרמזורים הירוקים - ניסוי פשוט ומהיר ולא מחייב שממחיש הלכה למעשה איך התודה מתגמלת. כששמעתי עליו חייכתי בסלחנות. אחרי זה, מתוך סקרנות החלטתי לנסות, מה יש לי כבר להפסיד. להפתעתי גיליתי שזה עובד ומצליח. כל מה שצריך לעשות זה דבר פשוט. כאשר מגיעים (ללא המתנה!) ישירות לרמזור ירוק, להגיד תודה. תופתעו לגלות שגם הרמזור הבא וזה שאחריו ולפעמים גם הבא בתור, יחכו לכם בירוק. זה לא עובד תמיד, אבל זה כן עובד, הרבה מעבר להסתברות סטטיסטית. נסו ותחליטו אם מתאים לכם?

הנה הכרת התודה שלי אליך

מעבר להמלצות שנתתי למעלה, אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת להמחיש שאני מתכוון למה שאני אומר ולהביע את תודתי בדרך מיוחדת, לכל אלה שקוראים את בלוג זה. כיוון שבחודש יולי 2011 אני חוגג 20 שנה להקמת pCon, שבו אני רואה את מפעל החיים שלי, החלטתי, לנצל את ההזדמנות ולחגוג זאת בדרך מקורית של הכרת תודה! בנובמבר 2010 חגגתי עם המנויים שלי את תחקיר ה-1000 של pCon באירוע מיוחד. הפעם החלטתי לחגוג עם מאות האלפים שפוקדים את אתר PCon מדי חודש וכמובן עם כל הרשומים לרשימות התפוצה שלי.

במסגרת זאת, וכהוקרת תודה, אציע מספר סרטונים קצרים שבהם אחלוק ואשתף במסקנות ולקחים על עוד מספר דברים חשובים ומהותיים שבחיים. אדגיש כי לא מדובר בדברים שאני המצאתי או יצרתי, אלא רק לספר על דברים שגירו את סקרנותי, ובעקבות זאת מיינתי, סיננתי, בדקתי וניסיתי וגיליתי בסוף, מה באמת עובד ומצליח?

על אותם דברים שבאמת עובדים ומוסיפים ערך ממשי לחיים, כמו למשל איך ליצור יותר זמן פנוי? איך להפחית הסתבכויות והתרגזויות בגלל טכנולוגיה? או איך לקבל ולתת ערך ממשי ומוחשי? אספר במהלך החודש הקרוב. כל מי שרוצה להתעדכן על הופעת הסרטונים, מוזמן להירשם, חינם כמובן! לשבועון הטיפים שלי – pConTip (שבו אני חושף מדי שבוע את האתרים הטובים בעולם, שורה של טיפים שימושיים ואוסף סרטוני טכנולוגיה הכי מרתקים שיש). להרשמה עכשיו – www.pcon.co.il/Free

אני מזמין אנשים להגיב, להאיר (ואולי גם לפרגן? :-)) למטה, במסגרת התגובות. אני מזמין כמובן גם לחלוק ולשתף את הדברים, עם מי שנראה לכם מתאים.

בכל מקרה, כיוון שכל עניין המאמר הוא הכרת תודה, לא אוכל לסיים אלא בדרך אחת... לומר תודה, תודה תודה לכל מי שקרא עד כאן, ולאחל המשך יום נפלא.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

33. Marv    10/12/2016 בשעה 15:34

I just hope wheoevr writes these keeps writing more!
32. -1`    // בשעה :

1
31. 1    // בשעה :

1
30. 1    // בשעה :

-1`
29. 1    // בשעה :

1
28. 1    // בשעה :

1
27. 1    // בשעה :

1
26. 1    // בשעה :

1
25. 1    // בשעה :

1
24. 1    // בשעה :

1
23. 1    // בשעה :

1
22. 1    // בשעה :

-1`
21. 1    // בשעה :

1
20. 1    // בשעה :

1
19. 1    // בשעה :

1
18. -1`    // בשעה :

1
17. 1    // בשעה :

1
16. 1    // בשעה :

-1`
15. Sarika    28/5/2012 בשעה 20:48

With the bases ldoaed you struck us out with that answer!
14. נתן רון    4/7/2011 בשעה 19:34

בלוג מרשים. הרעיון נשמע מסקרן.
13. גילי    30/6/2011 בשעה 1:27

תודה
12. חיים ליבני    28/6/2011 בשעה 19:8

מעולה!
11. גלי ברק שטיינר    28/6/2011 בשעה 11:11

קובי,

תודה על שנתת לי לקחת חלק בעשיה המופלאה שלך...


גלי
10. שי    28/6/2011 בשעה 11:8

לא הבנתי מה העניין של להגיד תודה על `שינה טובה שישנתי` או `על דברים טובים שקרו לי היום`, למי אתה בעצם מודה? יש הרבה על מה להודות, על כל טיפת חמצן שאנחנו נושמים, שהגוף מתפקד ופעיל בצורה טובה, שהעינים רואות, שהלב פועם, שהמוח חושב, שהידים זזות, הרגלים הולכות, האוזנים שומעות על המשפחה הנפלאה שיש לנו, למי אנחנו מודים על אלו??? הודאה היא תמיד למישהו אחר , למי מודים על כל אלו שמניתי?
חשבתם על זה פעם? יש תשובה אחת :לאלוקים!
9. קובי שפיבק    28/6/2011 בשעה 9:55

לכל המפרגנים כאן ובמייל האישי שלי - תודה. תודה. תודה.

אולי ברוח תנועת הקוטג` נקים גם אנחנו תנועה משלימה של אומרי התודה ועוברים באור ירוק?

נשמח גם לתגובה בדף הפייסבוק שלנו -ראו הקישור למעלה.
8. מאיה    28/6/2011 בשעה 9:2

תודה
7. מיטל קימחי    28/6/2011 בשעה 8:49

מאמר מקסים!תודה לך
זהו מנהג שאני אימצתי לעצמי כבר
משהייתי בתיכון ויש לי סיפורים
מדהימים בנושא.
אגב האתר נראה מעולה.
6. גלית זמלר    28/6/2011 בשעה 8:28

נהניתי לקרוא את הפוסט.
וגם:
* לא סתם הדתיים מתחילים את היום עם `מודה אני`.
* ממליצה בחום להפסיק לקרוא את החלקים `הרעים` שבעיתונים, שרק גורמים לנו לחשוב שהכל סביבנו רע, אם נסתכל סביב יש המון טוב, וברגע שמזהים אותו מתחילים להוכיר תודה.
5. רונן    28/6/2011 בשעה 8:3

אני ככה כבר שנים

מומלץ בחום
4. אורי    28/6/2011 בשעה 7:53

שלום קובי
מאוד התרגשתי מהמאמר הזה. ברשותך אוסיף שזו דרכו של רבי נחמן מברסלב שחי לפני יותר מ 200 שנה ואני מזמין אותך ואת הקוראים לקרוא גם את הספר של הרב שלום ארוש שכותב ע`פ שיטתו של רבי נחמן מברסלב, זה ספר שלם שמדבר בדיוק על העניין הזה של להודות בשמחה (שם הספר `שעריו בתודה)
אני באמצע קריאת הספר והחיים שלי מלאים שמחה (וכמובן שזה משפיע על כל המשפחה)

אז פשוט לומר תודה בכל הזדמנות ובמיוחד לקרובים אלינו, זה משדרג את החיים כמו שהענן משדרג את סביבת המחשוב :)
3. יוסי אבנרי    28/6/2011 בשעה 7:34

אני מכיר את השיטה. עובד נהדר. מומלץ לכולם לנסות.
2. חן    27/6/2011 בשעה 19:2

רעיון נחמד. נבדוק אותו.
1. אבי רווה    27/6/2011 בשעה 15:19

קובי, תודה גם לך על המאמר המעניין.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב