הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

איך ניתן לדעת מראש מה יקרה? מי באמת יודע? על מי אפשר לסמוך? מתברר שיש אנשים שיכולים בוודאות גבוהה לעזור. מי שישכיל למצוא אותם ויישם את המלצותיהם תוך גישה של פתיחות וזהירות, יוכל להיערך לעתיד, באופן מוצלח. אז מי הם האנשים האלה? תחזיות שמתגשמות
 
תחזיות שמתגשמות
איך ניתן לדעת מראש מה יקרה? מי באמת יודע? על מי אפשר לסמוך? מתברר שיש אנשים שיכולים בוודאות גבוהה לעזור. מי שישכיל למצוא אותם ויישם את המלצותיהם תוך גישה של פתיחות וזהירות, יוכל להיערך לעתיד, באופן מוצלח. אז מי הם האנשים האלה?
28/01/2010

תגיות:   עסקים | עתיד | תחזית | מומחה


האם ניתן לדעת מראש מה יקרה?

מה יהיה? מה יקרה?

מאז ומעולם שאפו בני אדם לדעת מראש מה יקרה? אנשים פשוטים ומלכים, צעירים ומבוגרים. חידת העתיד הייתה ונשארה לאחת התעלומות שמסקרנות את כולנו.

בשבטים הפרימיטיביים פנו אל הקוסמים והיידעונים, בתקופת יוון הייתה זאת האורקל מדלפי שסיפרה על העתיד, היום יש לנו את הקוראים בקפה, קוראים בטארוט, מתקשרים ולא רק הם...

אבל לא רק בשאלות קריטיות עולה חידת העתיד. התשוקה לדעת מה יקרה, מניעה את רובנו לקרוא עיתונים, לראות חדשות בטלוויזיה, להקשיב להן ברדיו, להיכנס לאתרי החדשות באינטרנט, שוב ושוב. במידה רבה, הפכנו כולנו למכורים לחדשות, והכול מתוך אותה תשוקה בלתי נשלטת לדעת כל הזמן מה קרה? וחשוב מזה... מה יקרה?

לא אחת שאלתי את עצמי, האם באמת ניתן לקבל תשובות אמיתיות לגבי העתיד, כאלה שמוכיחות את עצמן במבחן המציאות. היום נראה לי שיש לי תשובה.

את מי כדאי לשאול?

הכול זה עניין של הסתברויות. האם החוזים למיניהם באמת יודעים ואולי חשוב מזה, רואים למפרע את מה שעומד לקרות? להערכתי, רוב הצופים את העתיד אכן מאמינים כי זה מה שיקרה. מצד שני האם זה מה שאכן קורה? מבדיקות שעשיתי באופן לא מדעי, מצאתי כי יש שצודקים פחות ויש שצודקים יותר והשאלה שעולה היא... מי הם אלה שצודקים יותר?

אם הייתי צריך לעשות הכללה הייתי אומר כי הנוסחא שלי לגלות את אלה שיודעים בוודאות גבוהה, מה באמת יקרה, היא פשוטה. אני נוהג להיעזר במומחים ובמיוחד כאלה שהוכיחו מספר פעמים ולאורך זמן, כי התחזיות שלהם מתגשמות ברובן הגדול. להם אני קורא מומחים אמיתיים.

את הגישה של פניה למומחים אמיתיים, ניתן וכדאי לאמץ בכל תחומי החיים. לכן, בתחומי המקצועי וכמי שסוקר את עולם המחשוב, אני נוהג להתבסס על חברות המחקר המוכרות, אני נוהג לשוחח עם מנהלי החברות המובילות וכמובן אני מרבה לשוחח עם מנהלי מידע מובילים, מהשטח.

בטכנולוגיה, כמו גם בכל תחום אחר, יש שורה של יתרונות למומחים, שקשה למצוא בחוזים אחרים של העתיד. בראשם עומדים כמובן הידע הרב והניסיון בתחום הספציפי שבו אנחנו רוצים להתעדכן.

יתרון בולט אחר הוא היכולת להסתכל מרחוק ובפרספקטיבה של זמן. כדי להמחיש זאת הרי שאם נסתכל על דג ששוחה באקווריום, הוא רואה סביבו רק מים והוא אינו יודע שהוא בעצם באקווריום. רק מי שמשקיף מבחוץ יכול לראות זאת. כך גם משתמשים רבים בטכנולוגיה, שאינם מסתכלים בפרספקטיבה רחבה של זמן ועל טכנולוגיות מקבילות, רואים רק חלק קטן מהתמונה. באופן טבעי, קשה בעקבות זאת, לגזור את המסקנות המתבקשות, ביחס למה שיקרה.

ביחד עם זה, האם גם המומחים באמת יודעים מה יהיה? חלקם כן וחלקם לא. המומחיות מתבטאת באיסוף מידע רב בתחום מסוים והיכולת לנתח ולצפות את הצפוי באופן אינטליגנטי וזהיר. ומי שעשה זאת פעמים רבות והפך להיות מיומן בכך, הוא בעיני מומחה אמיתי.

איך בוחרים מומחה אמיתי?

כיוון שיצא לי לפגוש מומחים רבים בחיי ולבדוק תחזיות רבות, אני שמח לחלוק את הקריטריונים שמצאתי, כבסיס לאיתור מומחים אמיתיים, כאלה שניתן להתבסס ולסמוך על תחזיותיהם ולהיעזר
 פרסומת
בהם בקבלת החלטותינו. אלה הם המדדים העיקריים שלי:

מומחה אמיתי הוא בעל ידע רחב, לפחות תואר אקדמי אחד, שניים ומעלה הם יתרון.

מומחה אמיתי הוא בעל מספר רב של שנות ניסיון. עשר שנים נראים לי כמינימום. עשרים שנות ניסיון ומעלה, הן בחזקת יתרון.

מומחה אמיתי מרבה לתקשר, לשמוע, להקשיב ולחלוק דעות והשקפות.

מומחה אמיתי הוא מי שמדבר באופן ברור ובהיר ומנסח את דבריו בקיצור ובאופן אופרטיבי. כזה שאינו מערפל את תחזיותיו באופן שניתן להסיק מהן כל מה שרוצים.

מומחה אמיתי הוא גם מי שמסייג את דבריו, מציג מגבלות, הסתברויות, מחסומים או אתגרים שיכולים לשנות את התחזית על פניה.

אני מציין את כל אלה כי אנשים שעומדים בכך, הוכיחו עבורי לפחות, כי הם האנשים שניתן לסמוך ולהסתמך עליהם, בקבלת החלטות.

האם מומחים אמיתיים אינם טועים? רובם הגדול טועה מעת לעת. מי שמנסה לומר דברים מתוך זהירות מוגזמת, קשה יהיה ליחס משמעות וערך ממשי לדבריו. מצד שני גם מי שטועה ונותן מראש, הסתייגויות והערות, מסייע בסופו של דבר במתן מידע שימושי ובעל ערך, לפחות למי שיודע לפרש היטב את דבריו.

מה יקרה בעולם המחשוב?

המחשבה על מומחים אמיתיים עלתה לי לאחרונה, לרגל הכנת הסיכום והתחזית השנתית על עולם המחשוב. בחודשים האחרונים הכנו את הסיכום של שנת 2009 והתחזית של 2010. השנה גם עשינו סיכום מיוחד שבו סיכמנו את העשור שהיה והעשור שיהיה.

במסגרת זאת, וכמי שעוקבים וסוקרים את שוק הטכנולוגיה, אנו מכינים ב-pCon מדי שנה סיכום ותחזית שנתית לקראת סוף כל חודש ינואר, אחרי כל האחרים. בחרנו בתאריך זה, משום שכך אנחנו מצליחים לעבור על כל הסיכומים והתחזיות החשובות של המומחים האמיתיים, אלה שהתפרסמו בדצמבר שעבר ובינואר הנוכחי, לעשות אינטגרציה שלהם, לסנן ולמיין את התחזיות שמצטלבות ואילו שנראות שוליות, ובסופו של דבר לתת סיכום של מרבית הסיכומים החשובים, ויותר מזה, סיכום של מרבית התחזיות החשובות.

מכיוון שמדובר בתחזית שמבוססת על התחזיות של המומחים האמיתיים והנחשבים ביותר, חברות המחקר, אנשים מהתעשייה ומנהלי מידע מהשטח, הסיכויים לחזות את מה שיקרה נראים לי כגדולים במיוחד. ביחד עם זה אינני רוצה להיות שופט של עצמי, ולכל המעוניין אני מציע לבדוק האם אכן ניתן לחזות מראש ובוודאות גדולה, מה יקרה בעולם הטכנולוגיה, שנחשב לאחד התחומים הקשים ביותר לצפייה.

כל שנדרש זה להוריד את הקובץ המצורף שבו ריכזתי את התחזיות הטכנולוגיות שלנו במהלך עשר השנים האחרונות (2000 - 2009), כאשר לצד כל תחזית, הבאנו גם את הסיכום של מה קרה בשנה הקודמת. כך, מי שירצה לבחון מה באמת קרה בעשר השנים האחרונות בעולם המחשוב, בתקשורת ובאינטרנט, מוזמן להתנסות מעניינת במיוחד.

אני גם רוצה להדגיש כי הקובץ המצורף אינו כולל את הסיכום והתחזית של השנה האחרונה, אולם כמה נקודות מפתח מתוכו, ניתן לקרוא בתקציר זה.

האם ניתן לצפות את העתיד באופן שיטתי ועקבי ולדעת מה יקרה? האם התחזיות אכן מתממשות? כפי שהצעתי, מי שיוריד ויקרא את קובץ זה, יוכל לגלות בעצמו את התשובה.

מה יהיה? מה יקרה?

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה


  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב