הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום שישי 23 אוגוסט 2019  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

האם יתכן כי גם בימים אלה יש מנהלי מחשוב רבים, שמעדיפים להתעלם מהמציאות הכלכלית ולתת לכספים רבים לרדת לטמיון ללא כל צורך? מתברר כי יש רבים כאלה. מתמיה? מפליא? מהמם? זאת המציאות בישראל של 2008. לא רוצים לחסוך?
 
לא רוצים לחסוך?
האם יתכן כי גם בימים אלה יש מנהלי מחשוב רבים, שמעדיפים להתעלם מהמציאות הכלכלית ולתת לכספים רבים לרדת לטמיון ללא כל צורך? מתברר כי יש רבים כאלה. מתמיה? מפליא? מהמם? זאת המציאות בישראל של 2008.
25/12/2008

תגיות:   שירותים |


מנהלי מחשוב רבים מעדיפים להתעלם מקשת רחבה של אפשרויות לחסוך בהוצאות המחשוב, גם כאשר באופן מעשי מדובר על מצבים שבהם לא צריך לוותר על כלום, כך נוכחתי לאחרונה. יתרה מזאת, גם כשמשמעות ההתעלמות מהאפשרויות הרבות לחסוך, פירושה לוותר על פרויקטים חיוניים, לבצע קיצוצים מיותרים וכואבים כמו קיצוצים בשכר או אפילו לפטר עובדים, עדיין יש רבים שבוחרים בחלופה זאת, במקום לגלות היכן נמצא כסף זמין שעומד לרדת לטמיון ולמנוע זאת.

איך נוכחתי בכך?

הסיפור שלי הוא קצר ופשוט.

כמי שמסייע למאות מנהלי מחשוב בארגונים הגדולים והמובילים בישראל, לנצל את טכנולוגיות המידע, זאת השנה השמונה עשרה, זכיתי להצלחה מסיבה אחת - מצאתי דרך מעשית קלה ומהירה, לרכז עבור מנהלי המחשוב, אבחנות ותובנות פרקטיות, מעשיות ובעלות ערך מוסף, כדי להפיק יותר תועלת ממערך המחשוב הקיים. בין היתר אני מסייע להם לראות הזדמנויות חדשות, מתריע מפני איומים קריטיים ומציע דרכים בדוקות לחסוך הרבה כסף, והכול על ידי מתן הכוונה ומרשמים בהירים וברורים שמביאים תוצאות.

העובדה שחלק משמעותי מהארגונים המובילים במדינת ישראל נמנה על מנויי השירות שלי, חלקם מעל 10 או 15 שנה, מוכיחה לדעתי, שזה אכן עובד ומצליח.

מצד שני, יש מנהלי מחשוב שאפשרות זאת מוצגת בפניהם ובכל זאת הם מעדיפים להימנע מלהשקיע את הדרוש למיצוי תובנות אלה, גם אם מדובר בעלות שנמוכה מאחוז בודד, מהחיסכון שיראו בעין בעקבות היישום.

למרות שהמהות העיקרית של הקדמה הטכנולוגית היא לתת יותר תמורת פחות, יש עדיין רבים ששבויים בתפיסות ישנות, וממשיכים מתוך אינרציה לפעול לפי דפוסים שגויים, ובעקבות זאת מחמיצים הזדמנויות אמיתיות לחסוך הרבה כסף, שכל כך חיוני בימים אלה. שלוש דוגמאות תמחשנה את כוונתי:

המחיר היקר של החשמל

ההרגל שרכשנו בעבר להשאיר את המחשבים פועלים גם לאחר שעות העבודה, היה נכון לעבר והיום הוא כרוך במחיר יקר וכואב. ההצדקה שהייתה בעבר להשאיר את המחשבים פועלים ברציפות, נבעה מהצורך לגבות את המחשבים בלילה, מבעיות עם הפעלה וכיבוי תכופים שיכלו לפגוע בספק הכוח, ומצריכת החשמל של המחשב שהייתה נמוכה יחסית ומחיר החשמל שהיה זול יותר.

כיום, כאשר יש גיבוי בזמן אמיתי, מנגנוני ההגנה על המחשב טובים ומספקים וצריכת החשמל כמו גם מחירו עלו באופן תלול, המחיר שמשלמים ארגונים בעד החשמל המבוזבז (שאינו כולל את מחיר החשמל שנדרש לזמן העבודה), עקב השארת כל מחשב PC שימשיך לפעול במצב רגיל, יכול להגיע להוצאה של 1500 ₪ לשנה!

כך בארגון עם 200 מחשבים, יכול הבזבוז להגיע ל-300 אלף ₪ בשנה. מאחר ובהרבה ארגונים יש מנגנוני הגנה חלקיים ויש מעט אנשים שכן מודעים לנושא, הרי שגם אם רק חלק משאירים את המחשב פועל ללא צורך, עדיין מדובר על עלות שנתית של עובד אחד לפחות, שיפוטר ללא צורך.

השקעה מיותרת ברכש שרתים חדשים

דוגמא אחרת היא השקעה ברכש שרתים חדשים. ארגונים רבים מחליפים או משדרגים את השרתים בארגון באופן שוטף מדי שנה. בעוד שבעבר היה נכון לעשות זאת, היום יש שורה של פתרונות וירטואליזציה, המאפשרים ניצול טוב יותר של משאבי השרתים הקיימים וקבלת פיתרון שיספק הרבה יותר משאבים ויחסוך לארגון בשורה של תחומים נוספים, בהשקעה של 20% מעלות שרת חדש!

מאחר והעלות הכוללת של שרת ארגוני בינוני עומדת על עשרות אלפי דולרים והיא כוללת גם את הצורך להשקיע בתוכנות שיהיו עליו, לשכור מקום לאחסונו הפיזי,
 פרסומת
להשקיע באמצעי קירור, בהוצאות חשמל שיכולות להגיע ל-50% ממחיר החומרה וכמובן העלות הכבדה של התפעול השוטף, פיתרונות וירטואליזציה מאפשרים לארגונים לחסוך מאה אלף ₪ ויותר על ידי השקעה בפתרונות מסוג זה, כתחליף לרכש שרתים חדשים.

שוב מדובר בהוצאה מיותרת לשרת בודד. כאשר מדובר על מספר שרתים, הסכום יכול להגיע לחצי מיליון ₪ או אפילו יותר, שניתן היה לחסוך ולהשקיע במטרות חשובות יותר, מבלי להפסיד מאומה.

הכסף שמתבזבז על אחסון

מקור מרכזי ומשמעותי אחר, הוא ההוצאה "האין סופית" על אחסון המידע.

אמת ידועה ואמיתית, היא הגידול האקספוננציאלי של היקפי המידע והצורך הגדל לשמור עוד ועוד מידע. מאחר והעלות של אחסון כל ג'יגה בית של מידע יורדת במהירות גדולה יחסית, קל ומפתה לרכוש עוד ועוד דיסקים או מערכי אחסון, וכמעט בכל ארגון הפכה הוצאה זאת להוצאה שוטפת.

המרת "ההרגל השכיח" לרכוש עוד ועוד אחסון ברכישת פתרונות חכמים לניהול המידע (בעלות שעומדת על חלק קטן יחסית מההוצאה המתוכננת), תאפשר לחסוך כסף רב שגם הוא עומד להתבזבז ללא צורך, במהלך השנה הקרובה.

כדי להבין את הצד הפרקטי של התוכנות לניהול האחסון, אזכיר רק תכונה אחת שנקראת - DeDuplication (מניעת כפילויות), שמאפשרת לשמור במקום אחד קובץ וורד גדול שנשלח ל-30 מכותבים, במקום לשמור אותו ב-30 עותקים כפי שקורה היום. כאשר מדובר על עשרות או מאות טרה בתים שמוכפלים ללא צורך, שוב מדובר על כסף כבד שיורד לטמיון.

מה קורה בשטח?

שלוש הדוגמאות שהבאתי הן רק טיפה בים, דוגמאות על קצה המזלג מתוך עשרות חלופות שנתנו לקוראי התחקירים שלנו בשנה האחרונה. עוד עשרות חלופות כאלה ואחרות, נביא במהלך השנה הקרובה.

למרות זאת וכפי שהזכרתי, כאשר אנחנו מציעים למנהלי מחשוב רבים לנסות את השירות, ואפילו רק לקרוא תחקיר לדוגמא ולראות כיצד גם הם יוכלו לסייע לארגונם, חלק גדול מהם אינו מוכן אפילו לבדוק את הצעתנו עצתנו. חלק אחר טוען שלא יוכלו לעשות זאת בגלל... קיצוצים בתקציב (אירוני ועצוב ככל שזה נשמע...)

כמי שחדור אופטימיות וגישה חיובית לחיים, אני חייב לציין מצידו השני של המתרס, את מאות הארגונים המובילים בארץ ואלפי המנהלים שכן משתמשים בשירות וכן פועלים כדי ליישם את הדברים. עוד אני רוצה לציין לשבח את אלה שכן רואים את התועלת וכן מצטרפים לשירות.

יחד עם זה, ביני לבין עצמי, אני חושב לא אחת, שחבל שלרבים אין מספיק פתיחות להתעמקות במסר חיוני זה, שכן הרבה כאב מיותר על צמצומים, קיצוצים, פיטורים, נגרם עקב אינרציה וחוסר נכונות להקשיב ולנסות.

אני כותב את הדברים כדי להצביע על תופעה שנראית לי מעניינת מצד אחד. מצד שני, יתכן שבכל זאת יהיו כמה מנהלים שיקראו את הדברים האלה, ולהם כן יהיה עניין אמיתי לחסוך, למנוע צמצומים וקיצוצים מיותרים. להם אני מציע את אפשרות להתרשם מתחקיר דוגמא, ללא עלות או התחייבות בקישור זה.

בנוסף, אשמח לקבל תגובות והערות למאמר זה, למייל שלי kobys@pcon.co.il או בטלפון 03-9667939.

כמי ששמח בחלקו, אינו שופט אחרים ושמח לשתף במחשבותיו, חשוב לי להדגיש כי בסופו של דבר, אני מאמין בלב שלם כי כל אחד צריך לעשות את מה שמתאים לו. אם יש מנהלי מחשוב שאינם רוצים לחסוך, אני חושב ומסכים שזאת זכותם המלאה - מדהים, מפליא, מוזר, ככל שזה נשמע. מה דעתך?

תחקיר דוגמא של שרות pCon ניתן לקבל כאן
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה


  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב