הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
שבת 26 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

בשקט בשקט ותוך שורה של "תמרוני הטעיה" חכמים, הצליחה מיקרוסופט לבצע את אחד המהלכים העסקיים המבריקים של המאה. למה אני חושב כך? הפרטים בהמשך... הסיפור הענק של מיקרוסופט
 
הסיפור הענק של מיקרוסופט
בשקט בשקט ותוך שורה של "תמרוני הטעיה" חכמים, הצליחה מיקרוסופט לבצע את אחד המהלכים העסקיים המבריקים של המאה. למה אני חושב כך? הפרטים בהמשך...
10/04/2008

תגיות:   עסקים |


כנס Tech ED 2008 שנערך ב-6-8.4.08 באילת היה כנס מרשים לפי כל קנה מידה. במספר המשתתפים, במספר ההרצאות ובמספר השותפים העסקיים שלקחו בו חלק. אולם מעבר לכל אלה, היה עבורי הכנס לנקודת מפנה. בפעם הראשונה הבנתי בצורה בהירה את הסיפור הענק של מיקרוסופט.

בעוד שרבים וטובים התחילו להספיד את החברה, הן בענף והן במדיה, נראה לי כמשקיף מהצד, שהיינו עדים כולנו לאחד המהלכים האסטרטגיים החכמים ביותר שנהגו ובוצעו מאז ומעולם. תשומת הלב של רובנו הופנתה על ידי התקשורת לקרב שבין מיקרוסופט בגוגל (גם ב-pCon עשינו תחקיר ייעודי שהתמקד בקרב זה), ל"מלחמה" של מיקרוסופט בקוד הפתוח וכן ביקורות או שבחים להצלחותיה של ויסטה. XBOX ו-MSN, המלחמה על סטנדרטים או הקנסות שהוטלו על החברה היו עוד "הפרעות" שהסיחו את הדעת של רבים מאיתנו מהדבר האמיתי שאליו כיוונה החברה, ובכך יצרו רושם מטעה של ענק מדמם.

המהלך ה"סמוי"

שכן, באותו זמן ממש, בשורה של מהלכים עקביים ושיטתיים שנמשכים כבר מספר שנים, התמקדה החברה בקרב האמיתי והחשוב מכל... הקרב על כיבוש ליבת המחשוב הארגונית.

כל מי שיסתכל מספר שנים לאחור וזוכר את תמונת ההגמוניה של נובל בשוק הרשתות או מעמדה הדומיננטי של בורלנד בשוק כלי הפיתוח, גילה בכנס האחרון מציאות חדשה – Windows Server 2008, SQL 2008 ו-Visual Studio 2008 שמציידים את החברה "בכלי נשק" אסטרטגיים, שיהפכו בסבירות רבה, את כיבוש ליבת המחשוב הארגוני, לשאלה של זמן (כנראה שמדובר בזמן לא ארוך, שייקח שנים ספורות בלבד). שלושת התוכנות אינן מוצרים חדשים ולכן קל לטעות ולשאול, מה ההתרגשות הגדולה? אולם הבשורה הגדולה שלהן היא בכך שמדובר בגרסאות חדשות לתוכנות שכבר הוכיחו עצמן ועכשיו הן מציעות מערך שלם ואינטגרטיבי ומקשה אחת בשלה, אמינה, עם ביצועים מתקדמים ורמת אבטחה גבוהה, שמכשירות אותן להיות תשתית מבטיחה לליבה של כל מערך מחשוב ארגוני.

הסיפור אינו מסתיים בכך שכן Dynamic CRM 4.0 שהוכרזה גם היא במהלך הכנס, אשר כבשה לפי החברה כ-40% מהשוק הישראלי תוך כשנתיים ותוכנת ה-ERP המגוירת שלה, שעתידה להיות מוכרזת ברבעון הבא של שנה זאת, נותנים לחברה יתרון שאף חברה אחרת אינה מסוגלת להציע - מערך שלם ואינטגרטיבי של פתרונות עם "אבא" וברמה גבוהה, שמשתלבים ביניהם ונותנים מענה מרמת ה-PC, מחשב כף היד או הטלפון הסלולארי ועד הרמה הגבוהה ביותר של ה-Data center ה-ERP CRM ויתר תוכנות התשתית של כל ארגון בינוני וגדול, זאת במקביל לסל רחב של מוצרים שיסופקו כשירות מהאינטרנט וישווקו כ-Utility computing.
 פרסומת


הכסף הכבד

מה שעושה את הסיפור לענק הוא סכומי הכסף שבהם מדובר, שכן בעוד שבתחומים אחרים כמו למשל הפרסום באינטרנט (שגם בו יש לחברה מה להגיד), מדובר בהיקפים כספים שנאמדים בעשרות מיליארדי דולרים בשנה. שוק המחשוב הארגוני העולמי הוא שוק שמגלגל מעל טריליון (אלף מיליארד דולרים), דהיינו פי 30 גדול יותר.

מעבר לזה, כאן רק מתחיל הסיפור… שכן מי שמסתכל קדימה על הצפוי בזירות ה-IT המרכזיות של השנים הבאות: שווקי ה-SOA, וירטואליזציה, תוכנה כשירות (Saas או Service + Software כפי שמיקרוסופט הציגה מושג חדש בכנס) וכמובן שוק ה-SMB, רואה כי מדובר על שווקים בהיקף מצטבר של טריליוני דולרים, שבהם עתידה החברה לאור מהלכיה האחרונים, ל"קטוף" חלק מרכזי מה"שלל".

כך, כפי שעשתה החברה ללוטוס 1-2-3 שנכבש על ידי אקסל, וורדפרפקט שהובס על ידי וורד (או תוכנות איינשטיין, קיוטקסט, וורדמיל וא-ב' לותיקי הענף שזוכרים את ההיסטוריה של התמלילנים המקומיים) וכמובן גם נטסקייפ שפינה את מקומו לאקספלורר, השכילה החברה לכבוש את המעוז הגדול ביותר, היכן שנמצא הכסף "הכבד" ביותר. אם נזכור כי שוק ה-IT הוא אחד השווקים הצומחים ביותר, וכזה שמשמש כמנוע לצמיחה ופריחה של מרבית הארגונים בעולם, נקל להבין באיזה סיפור גדול מדובר.

הסתייגות וסמלים

אני רוצה לסייג את דברי ולהזכיר כי עדיין יש לא מעט שחקנים עוצמתיים ואטרקטיביים בזירה, שגם הם קרוב לוודאי לא מתכוונים לוותר. ביחד עם זה, כפי שהדברים נראים לי היום, ידרשו צעדים מבריקים ויוצאי דופן באמת, כדי למנוע ממיקרוסופט להשמיט את היתרון שהיא כבר יצרה לעצמה ולקטוף את הפירות, בעקבות הצעד המבריק שביצעה.

ב-10.3.1949 הניף אברהם אדן (ברן) את דגל הדיו באום רשרש של אותם הימים, אילת של היום, ובכך יצר סמל ליצירת גבול חדש למדינת ישראל. ב- 6-8.4.08 הניפה מיקרוסופט עבורנו, באותו מקום בדיוק, את הדגל של פיתרון בשל, מתקדם ואמין לליבה תקשורתית, בסיס נתונים מתקדם ומערך כלי פיתוח שמהווים חלופה אטרקטיבית רחבה ומקיפה, לליבת המחשוב של כל ארגון בינוני וגדול, חלופה ששווה לדעתי, בחינה על ידי כל מנהל מידע, שפניו לעתיד.

המסר המסכם שלי הוא קצר וברור - מה שראינו בעולם השולחני הולך להתממש בעולם הארגוני. לכן, נכון להיום נראה לי שלא רק שאין מקום להספיד את חברת מיקרוסופט, אלא שימיה הגדולים באמת, נמצאים עדיין לפניה...

אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

גילית מידע חדש? מעניין?... רוצה עוד? ראה 100+ תחקירי מפתח.

קוראים המעוניינים לקבל חינם ומיידית את התחקיר מיקרוסופט מול גוגל מוזמנים למלא פרטיהם בקישור זה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

1. Kairii    21/1/2016 בשעה 0:35

I can`t beilvee I`ve been going for years without knowing that.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב