הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 3 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   חזון המנכ``ל

אלדד גלקר - מנכ`ל צ`יף - `יש מספר כללי זהב המועילים לכולם, לא רק למנמ`רים. קצת מביך לומר למקצוענים את אותם הדברים שאנו אומרים לילדינו בדרכם לבית הספר... `
 
כללי זהב לשמירת הנתונים
אלדד גלקר - מנכ"ל צ'יף - "יש מספר כללי זהב המועילים לכולם, לא רק למנמ"רים. קצת מביך לומר למקצוענים את אותם הדברים שאנו אומרים לילדינו בדרכם לבית הספר... "
09/12/2005

תגיות:   אבטחה |


מהו החזון הטכנולוגי העיקרי שהחברה שלך דוחפת?

חברת צ'יף מונעת על ידי החזון שכל אדם יוכל לעשות שימוש ביכולות המחשוב בדיוק באותה הקלות, הפשטות והאמינות בה אנו נוהגים ברכב או אפילו משתמשים במכונת כביסה, ועם מעט מזל אולי גם ככתיבה בעט נובע. כל המערכות הללו הנן מערכות טכנולוגיות מורכבות אשר השתלבו בחיינו באופן מוצלח ודורשות הכשרה מעטה, אם בכלל, בכדי להפעילן. מערכות אלו מספקות, ברוב המקרים, בדיוק את מה שציפינו מהן, ומתקלקלות לעתים רחוקות. לעולם המחשוב עוד דרך רבה לעבור עד שיגיע לרמת האמינות של מכונת הכביסה.

צ'יף פועלת בשלושה תחומים עיקריים: שחזור נתונים, מניעת אובדן נתונים, והשמדת נתונים. שלושת תחומים אלו כרוכים זה בזה ובחזון החברה, תהליכי מניעת אבדן מידע משפרים את איכות שחזור הנתונים, את מהירות ביצועו וכפועל יוצא את מחירו. תהליכי השמדת הנתונים מושפעים באופן שוטף מההתקדמות בטכנולוגיות הצלת הנתונים ומשתנים איתן בהתאם.

ההתקדמות המתמדת של טכנולוגיות המידע בעולם מציבה לנו אתגרים חדשים מדי יום. המטרה המשותפת הינה survivability, שהוא מונח המושאל מהתחום הצבאי ומ-Homeland Security. פירושו של המושג Survivability הנו שמצד אחד המידע הפרטי או הארגוני המסווג לא יגיע לידיים בלתי מורשות, ומצד שני, שאותו מידע חיוני יהיה תמיד זמין, שלם, נגיש בצורה בלתי אמצעית, ובטוח.

הניסיון הרב שרכשנו בעשרים שנות פעילותנו, בתחומי שרידות המידע, מאפשר לנו כיום לטפל בנושא משני קצותיו המנוגדים: כל שיש לעשות בכדי להתאושש מהר ובזול, וכל שיש לעשות בכדי שלא ניתן יהיה לאחזר מידע כלל.

כיצד ממש החזון שלכם את ההבטחה הבסיסית של הטכנולוגיה – להציע יותר תמורת פחות ?

שירותי הצלת נתונים ושחזור נתונים שאנו מספקים, חוסכים ללקוח את עלויות האובדן או לחלופין את עלויות היצירה מחדש או שכתוב אותו מידע שאבד. מערכות ההמשכיות העסקית אותן אנו מספקים מאפשרות לכל משתמש, פרטי או ארגוני, להמשיך בפעילותו השוטפת גם כאשר ארע אסון למערכת המחשוב. שירותי השמדת הנתונים אותם אנו מספקים הנם שירות טכני, אך גם אחריות אתית להשמדה מוחלטת של מידע. לדוגמא, רשומות רפואיות, חומר פיננסי, מידע פנים ארגוני או מידע רגיש הנמצא על גבי מצעים (כמו דיסקים קשיחים) המיועדים לסילוק או למחזור. קיימות דרכים רבות להשמיד מידע על גבי מצעים מגנטיים. לא כולן יעילות כפי שהן נתפסות בציבור וזאת אנו מוכיחים עם שחזור מידע לאחר מחיקות, כתיבות על, פורמטים, ואף דה-גאוסינג.

בשנים האחרונות הגיעו ארגונים גדולים לתובנה כי החזר כמויות גדולות של דיסקים קשיחים לספקים במסגרת האחריות, מהווה אמנם חסכון לא מבוטל לקופה הארגונית, אך חלקי דיסקים אלו שעל גביהם מידע שהושמד באופן לקוי עלולים להגיע לידיים שיעשו בהם שימוש לרעה. לנו, הגנה על המידע לא אומר רק סינון תוכן, אנטי וירוס, פיירוול, הגנה פרו-אקטיבית, UPS ,mirrors, גיבוי ואפילו תוכניות DRP. בצ'יף שואפים ומקדמים אמצעים לשמירה על שלמות המידע ושלמות הגרסאות ההיסטוריות שלה, בזמינות מידית ובהתערבות מזערית של הגורם האנושי.

מהם היתרונות הכלכליים המשמעותיים שיפיקו ארגונים שיישמו את החזון שלכם?

ההיבט של הגנה על המידע שאנו מציעים מביא לחיסכון משמעותי במשאבי ניהול המידע – זמן וכוח אדם, ובעיקר גמישות ברכש – אין חובה לרכוש מוצר יקר שארגון קטן או בינוני עדיין לא ינצל במלואו. הפתרונות של צ'יף דורשים השקעה התחלתית קטנה והם גדלים יחד עם הארגון ובכך מגנים על הלקוח מהוצאות בגין מידע שאבד.

כאן המקום לציין כי בד"כ חברות הביטוח מכסות על אובדן או נזק של החומרה, אך מגבילות מאוד (אם בכלל) את הפיצוי על מידע שאבד. זאת, כתוצאה מכך שלא ניתן להעריך באובייקטיביות את ערך המידע האגור במערכת שקרסה. בהערכה מעורבים גורמים של זמן עבודה, שכר העובד שייצר את המידע, והשאלה האם ניתן יהיה להעסיק שוב אותו עובד או למצוא לו מחליף
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

ראוי ליצירה מחדש של המידע. במקרים רבים אנו גם נתקלים במערכות תעשייתיות עתיקות, ייחודיות, שיצרניהם לא קיימים עוד, האמצעים מוגנים במספר רמות כנגד העתקה, ובעל המפעל חייב לבחור בין הפסקת העבודה עם אותה מכונה, לבין כניסה לפרויקט פיתוח תוכנה בעלות של עשרות או מאות אלפי דולרים.
מעבר להיבט הכלכלי, מה תוכל להבטיח אישית לכל מנמ''ר שיאמץ את הפתרונות שאתה מציע?

אנחנו לא מבטיחים, אנחנו מקיימים! מהרגע הראשון בו מותקנת מערכת שרידות המידע לצרכי ניסיון במחשבו יודע המנמ"ר כי צ'יף תקיים עמו קשר הדוק בכל עת ובכל שעה, על ידי מחקר ופיתוח של בעיות שמופיעות בשינוי הגדרות, בהוספת יישומים חדשים או בתצורות שונות של רשתות ומערכות הפעלה, מיד עם היווצרן. תוצאות המו"פ הם שיפורים ותוספות שונים לגרסאות החדשות של מוצרינו, המופיעות בתדירות גבוהה. לקוחות הקשורים עמנו בהסכמי שירות מקבלים עדכונים אלו ללא תשלום.

ההבטחה היחידה שאנו נותנים היא כי כל דיסק קשיח וכל קלטת יפסיקו לעבוד ביום מן הימים וכי ביום זה תמיד יהיו בהן מידע חשוב, לשחזור או למחיקה.
אילו מגמות ושינויים משמעותיים אתה רואה בתחומי הפעילות העיקריים של ארגונך, בשנים הקרובות?

יחד עם המשך פיתוח כלים לשחזור מידע ופתרונות לשרידות המידע, בצ'יף יוצרים מדי שנה מספר רב של פתרונות מעשיים לבעיות פרקטיות הנפוצות בסביבה של מערכות המידע. מתוכם, ובאופן טבעי, אנו מקדמים אותם אחדים המבטיחים הגשמה והחזר כספי מהירים יותר באופן יחסי. אנו מקווים כי בעתיד נוכל להקדיש יותר משאבים לפיתוח ולשיווק פתרונות שעדיין "במגירה", המכוונים בעיקר לתעשייה הצבאית. כמובן, הציונות מחייבת לתת זכות ראשונים בפתרונות אלו לגופים הביטחוניים הישראלים, אבל העולם שעבר זעזועי ריגול וטרור מתחילת האלף צמא לטכנולוגיות חכמות, לא יקרות, ושניתן ליישם בקלות, בכמויות גדולות מאוד.
איזה דברים היית ממליץ למנהלי המחשוב ליישם באופן מעשי, בהתבסס על החזון של החברה שלך?

יש מספר כללי זהב המועילים לכולם, לא רק למנמ"רים. קצת מביך לומר למקצוענים את אותם הדברים שאנו אומרים לילדינו בדרכם לבית הספר:
1. לבחון בהגיון בריא, ולא לקבל כמובן מאליו שום מצב נתון - גם אם כל האחרים מסביב נוהגים בדרך מסוימת. לכל אחד הצרכים הייחודים שלו.
2. לא לסמוך על אף אדם, גם לא על עצמך - התערבות גורם האנושי היא האחראית למספר ניכר של בעיות במחשוב, קלות כחמורות.
3. בעת צרה, לא להיחפז - להפסיק כל פעילות, לדום תהליכים, עד יימצא גורם הבעיה, וכמובן לא לנסות פעילויות הצלה ללא הבנה עמוקה בהן.
4. סוף מעשה במחשבה תחילה - לתכנן בקפידה ותוך בחינה מעמיקה את תהליכי המשכיות השירות וההמשכיות העסקית. שהשאיפה לא תהיה לעשות V כדי לצאת ידי חובה, אלה לקחת בחשבון כל זירה אפשרית של כשל, ולמנוע אותה.

יש לך במה להעביר מסר חופשי למרבית מקבלי החלטות המחשוב של מדינת ישראל, במספר שורות. מה תרצה לומר להם?

מקצוענים אמיתיים יכולים להרגיש חופשיים להציב את עצמם מעבר לאופנות. בעולם שיווק המחשוב, כמו בשיווק של כל דבר אחר, אופנות יכולות לאחז עיניים, להציג לנו גברות עתיקות באדרות חדשות או סתם פריטים חסרי ערך ששיווק נכון מקנה להם ערך מדומה.


פרטים ביוגרפיים

את צ'יף יסדתי בשנות ה-80 לשם מתן שירותי הצלת נתונים (מושג שהטבעתי בהעדר הגדרה אחרת בשפה העברית), והיינו בין החברות הבודדות בעולם שסיפקו שירותים אלו. לקוחות ישראלים שנפגעו בוירוסים הראשונים התחננו לפתרונות מונעים, וזה הוביל אותנו לעיסוק נוסף עם מערכות אבטחה והצפנה. אני עוסק רבות בגילוי דרכים חדשות ויעילות יותר לפתרונות קיימים, היכולת להרכיב שלם טוב יותר מאשר סך חלקיו הייתה אחת ההארות הגדולות שלי בתחום המקצועי, וחיזקה בי את הרצון להמשיך וליצור פתרונות לשיפור איכות החיים בסביבה טכנולוגית.

מנכ''לים של חברות IT שמעוניינים להתראיין במסגרת מדור זה, מוזמנים לפנות לעורך.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בחזון המנכ''ל
התפרסם ב-25/11התפרסם ב-11/11התפרסם ב-28/10 לריכוז הארכיונים
אבטחת מידע כמנוף עסקישרות מעולה ותמיכה מצוינתלמה זקוק הארגון? לארכיון חזון המנכ''ל

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
 ip 4200, ip 5200פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
מיקרוסופט משחררת להיות בענייניםדיסק מודפסהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב