הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  הבלוג של העורך  
אמיתות נסתרות

על החלטות נכונות והאם איינשטיין וניוטון טעו?

10/02/2005

האם אתה יכול לראות את אלברט איינשטיין עם מבט מתוסכל בעיניו? עד יום מותו ובמשך 28 שנים, הוא מצטער על אחת מתגליותיו, שמוליכה את העולם לכיוון אחר לגמרי ממה שחשב לנכון. נסה לדמיין את אייזיק ניוטון, אבי המכאניקה, רוכן על קדרת סגסוגות רותחת, עוסק במתן פירושים לספר "דניאל" ובפענוח הצופן הטמון במידותיו של בית המקדש.

הגיוני? ככל שאתה "חופר" יותר, אתה מגלה שהמציאות היא לא בדיוק מה שאתה חושב. לא בדיוק מה שמספרים לנו... וככל שאתה מגלה יותר, קל לך להבין למה ההחלטות שאתה מקבל, לא תמיד מובילות אותך לאן שאתה רוצה להגיע...

לתשומת ליבך - לקחים מעשיים הם סיפורים שנועדו להמחיש כיצד שימוש ב-pCon-line מסייע לאנשים, לפתור בעיות אמיתיות ולהפיק תועלת מעשית, לטובתם ולטובת ארגונם.

איינשטיין מתוסכל?

1905 היא שנה מופלאה עבור אלברט איינשטיין. בשנה אחת הוא מוציא לאור את תורת היחסות הפרטית וארבעה מאמרים שמזכים אותו בתהילת עולם (זאת כנראה הסיבה ששנת 2005 הוכרזה כשנת אלברט איינשטיין). באחד מהמאמרים, הוא מציע את הרעיון שגלי האור יכולים להיות גם חלקיקים ובכך הוא

הופך לאחד מ"אבותיה המייסדים" של המכאניקה הקוונטית. בגינה הוא גם מקבל את פרס נובל.

1927 - בבריסל מתכנסת ועידה סולווי החמישית. ורנר אייזנברג מציג את עיקרון אי הודאות, ארווין שרדינגר מציג את מכאניקת הגלים (שניהם נותנים שני תיאורים לאותה מהות). בעקבות זאת, הופכת המכאניקה הקוונטית לתיאוריה מקובלת על כלל קהילת הפיזיקאים העולמית. כשאיינשטיין מבין כי תיאוריה זאת משמיטה את הקרקע מהאופן שבו נתפס המדע עד אז, הוא הופך לראש המתנגדים לה.

"אינני מאמין באלוהים שמשחק בקוביות", הוא מצהיר. עד יום מותו, בשמונה עשר באפריל 1955, הוא מתכחש להשלכות של אחת מיצירות מוחו הבולטות. על כל אלה שמעתי מד"ר יואב בן דב, מרצה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה הפתוחה (עוד תוכל לקרוא על נושאים אלה באתר שלו).

עד היום, כ-100 שנה לאחר הולדתה, טרם נמצא הסבר פשוט להבנת מכלול הרעיונות עליהם מתבססת המכאניקה הקוונטית. מצד שני, התוצרים המעשיים שלה, דוגמת תורת הגרעין, הלייזר ובעיקר הטרנזיסטור, שמשמש כבסיס למעבד בלב המחשב האישי שלך, מוכיחים כי מדובר במהות אמיתית שלא ניתן להכחישה. במילים אחרות, הטענה של איינשטיין, לפיה ההיגיון המדעי הוא זה שמוליך אותנו, ועלינו לוותר על רעיונות המכאניקה הקוונטית לטובת הגיון זה, יתכן וזאת הייתה טעות! אבל האם רק איינשטיין טועה?

ניוטון נביא ופוליטיקאי?

נמשיך. מה דעתך לגלות עוד כמה אמיתות נסתרות? שמעתי אותן מד"ר עיבל לשם הרמתי, מרצה להיסטוריה ופילוסופיה של המדע באוניברסיטת בר-אילן. לדבריה, ניוטון שאנו מכירים הוא רק פן אחד וחלקי באישיות רב- גונית של ענק אינטלקטואלי. פרט להיותו מדען, הוא גם תיאולוג שעוסק בחקר דרכו של האל, אלכימאי ומיסטיקן.

ניוטון מושפע מהרמב"ם, הקבלה וספר הזוהר. הוא חוקר את הנבואה כדרך להבין את פעולת היקום ואת פשר התוכנית האלוהית. ניוטון עוסק גם בפירוש לספר דניאל ולספר יוחנן, הוא מפרגן ליהודים ולתנ"ך, וחוזה את החזרה לארץ ב-1880 (העלייה הראשונה) והמלחמה הגדולה ביהודים ב-1940 (ניוטון חי בין השנים 1642 - 1727). ב-2060 הוא טוען שצפוי אירוע "לא סימפטי".

כדי לא לפגוע לגמרי בדימוי של ניוטון (ולחשוב בטעות שמדובר באדם סהרורי שעוסק רק ב"עסקי אוויר"), אזכיר כי במקביל לנאמר, ניוטון זכה לתואר Sir, היה שר בממשלת אנגליה האחראי לנושא המטבעות המלכותיות. הוא היה גם ראש החברה המלכותית הבריטית והפגין קישורים פוליטיים יוצאי דופן,

בהרחקת כל אלה שלא הסכימו לעקרונותיו. מפתיע?

העובדה שניוטון היה איש אשכולות רב-גוני שכזה, היא בעצמה אמת נסתרת לרבים, אבל אני מספר עליו כאן, משום שג'ון גרייבין, אשר כתב בספר "חיים במדע" על גאונותו של איינשטיין, טוען כי פריצת הדרך שהובילה להולדת המכאניקה הקוונטית, התבססה על הנחה מרכזית שעד אז איש לא העלה - כי גם ניוטון כנראה טעה בהנחותיו!

  איך מגלים אמת נסתרת?
סוד קטן - הרשה לי לשתף אותך באחת הדרכים שבהן אנו משתמשים כדי לגלות אמת נסתרת. כאשר אנחנו סוקרים תחום מוצרים, בתחקירי pCon, וכדי לדעת מה באמת שימושי וחשוב, אנו שואלים:

1. מהו היתרון הבולט והמשמעותי ביותר שהמוצר מציע?
2. למה הוא חשוב?
3. במה הוא יעזור ללקוחות שלנו, יותר ממה שמציעים המתחרים?

גם אתה תוכל להיעזר ב-3 שאלות אלו, לרכישת יישום ארגוני גדול, מחשב, מדפסת או אפילו לקניית מקרר לבית. התשובות שתקבל יפתיעו אותך פעמים רבות, ויעזרו לך תמיד!

רוצה לראות כיצד נראה תחקיר דוגמא?

מה לא מספרים לנו?

אז מה ראינו? שיש הרבה עובדות נסתרות ומפתיעות שאנחנו לא יודעים, וכשלא יודעים, עלולים לטעות. אחרי הכול, גם חכמים, כמו ניוטון ואיינשטיין, יתכן וטעו. מצד שני אנחנו יודעים שיש דרכים וכלים לגלות אותן אמיתות נסתרות ובכך להקטין באופן תלול את סיכויינו לטעות. והשאלה הגדולה היא באיזה מידה אנחנו אכן עושים בהם שימוש?

גם כשמדובר בידע כללי, כולנו רוצים להיות שייכים ליודעים. אבל בתחום המקצועי? פה אין ברירה. כאן חייבים להיות בטוחים בכל החלטה. ספק, חשש ודאגה - מה לא מספרים לי? אינן תחושות שאתה רוצה לחוש...

לכן, כאשר אתה חושב על מכלול המשמעויות של קבלת החלטות שגויה; בגלל שלא שידועות לך כל העובדות החשובות (במיוחד כשמדובר בפרויקטים רחבי היקף, באימוץ או דחית טכנולוגיות חדשות), אתה מבין שמדובר בבעיה אמיתית שמחייבת פיתרון. כמו תפוח אדמה לוהט שנופל לכפות ידיך,

וכופה עליך להחליט עכשיו, איך אתה ממשיך עם הידיעה הזאת?... מחפש יותר מידע? כמה? מדחיק זאת? מתעלם?...

הזכר בהתלבטות, בספקות ובלבטים. הזכר בהחלטה מקצועית קשה שקיבלת בפעם האחרונה, בחשש מתוצאותיה. חשוב על התחושה הזאת וכדי להחיות את הסיטואציה, תן לה לחלחל מספר שניות... אבל אל תעצור כאן, המשך והזכר בספיקות הממשיכים לכרסם לאחר ההחלטה שאינך בטוח בה, ספיקות שמסיחים את דעתך ומפריעים לעסוק בעבודה השוטפת, כשהשאלה החוזרת: האם החלטתי הכי טוב שאפשר?...

מתג או מכונת אמת?

"pCon הוא כמו מתג שעוזר לאנשים להמיר ספק והיסוס להחלטות קלות ומהירות, ולהרגיש איתן טוב", אני אוהב לספר. "העובדה שהם מבססים החלטות על בדיקה מקצועית ושיטתית של אמיתות נסתרות מתחת לפני השטח ובתחומי המפתח העיקריים של המחשוב והתקשורת, חושפת בפניהם אותן נקודות קריטיות בהן מתמקדים המומחים ובעלי הניסיון, ובכך הם מקטינים באופן ניכר, את סיכוייהם לטעות..."

עצם המחשבה שיתכן ואיינשטיין וניוטון טעו, עוזרת לנו להיות זהירים (שמא גם אנחנו נטעה). בכל שבוע, אנחנו מתמקדים בנושא שימושי ומשמעותי אחר ומחפשים את כל האמיתות הנסתרות שמעניינות וחשובות למקבלי החלטות מחשוב. כך, תמצא בתחקירי pCon את עיקרי המסרים של חברות

המחקר המובילות, כמו גם מסרים של ה"שחקניות הראשיות" בתחום הנידון, חוות דעת של מומחים בלתי תלויים ומנהלים בעלי ניסיון (ויש לך גם טלפון או כתובת, כדי שתוכל להמשיך ולשאול), אבל יש עוד הרבה יותר מזה... ישנן השאלות העיקריות שחשוב וכדאי לשאול, ויש גם את הצד השני של המטבע: מהן המגבלות? מה הבעיות? מה הכי חשוב שתדע? על מה לא כולם מספרים לך?

והלכנו צעד נוסף - יצרנו באתר pCon את מנגנון " הטבע חותמך בארגון " שמאפשר לך להפנות שאלות מוכנות לאנשי הצוות שלך (וגם להוסיף שאלות משלך) ולקיים לאחר מכן דיון קצר בנושא, המתבסס על מצגת מוכנה. בדרך זו נחשפות בפניך אמיתות נסתרות שיודעים אנשי הצוות שלך, אמיתות שבלא מסגרת מכוונת, ספק רב אם היו יוצאות אי פעם לאור? כך הופך pCon לסוג מסוים של מכונת אמת, שעוזרת לך לגלות את האמת שלך והאמת של הארגון.

כאשר אתה יכול לצרף את האמיתות ה"פנימיות" לאמיתות של מומחים מובילים, משווקים ומנהלים אחרים, ולהתיך את הכול לאמת צרופה אחת, שמשקפת את מיטב הידע שניתן להגיע אליו, לאחר שתצטרף ל-pCon , תוכל גם אתה, לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורך ועבור הארגון.

תכל'ס, תן דוגמאות למה שאתה מכנה "אמיתות נסתרות", אתה עשוי לבקש. אני מצדי, אשמח להמחיש זאת. מהו לדעתך השיקול המרכזי ברכישת מדפסת דיו? (בחישוב שנתי מצטבר, יישום התשובה הנכונה, עשוי להביא לחיסכון שנתי של מאות אלפי שקלים לארגון גדול) או מה הפרמטר העיקרי שיש לשים אליו לב ברכישת מחשב נייד? למי מתאים מיקור חוץ והיכן? או מה על המנמ"ר לעשות כדי להפוך למוביל ארגוני? עוד תוכל לראות שורה של תועלות ספציפיות מפורטות יותר, על הנושא ה"לוהט" של חיפוש חכם. ואלו כמובן רק חלק מהתשובות שתוכל להגיד שאתה...

גילוי נאות

כדי לא ליצור ציפייה מוגזמת, אדגיש כי אין מדובר ב"תרופת פלא" ואיננו יודעים את הכול. הסתכל עלינו כאל אנשי מיקור חוץ או מומחים בארגונך, שמשקיעים כמה ימי עבודה בכל אחד מנושאי המפתח בענף, ואת עיקר ממצאיהם הם פורסים בפניך. קשרינו עם מומחים, חברות מובילות, יועצים ועמיתים שלך, יחד עם ניסיון שנצבר בהכנת כ-700 תחקירים, אולי מעניקים לנו יתרון מסוים, אולם עדיין מדובר במידע עניני ותכליתי שחושף את מה שניתן להשיג באמצעים לגיטימיים ובמגבלה כלכלית סבירה.

יתרה מזאת, לא אחת תגלה שראוי וכדאי להעמיק הדברים על ידי שכירת יועץ חיצוני או קניית מחקר מקיף, אולם תוכל לעשות זאת, לאחר שאתה כבר יודע להגדיר מה בדיוק חסר לך ולהחליט במה אתה רוצה להתמקד.

"האם אני יכול להבטיח שבכל תחקיר תגלה אמיתות שלא ידעת?" התשובה שלי כנה ופשוטה - לא! יתכן ויהיו תחקירים שתדע חלק משמעותי מהדברים אשר תקרא, אבל, גם כאן תצא ברווח גדול, מאחר ותרגיש טוב בגלל אינדיקציה חיצונית ובלתי תלויה, שאתה אכן מכיר את מרבית האמיתות הנסתרות בתחום הנידון וזאת לאחר שהשקעת פחות מ-10 דקות, כאשר אני לפעמים הולך לימי עיון שלמים, כדי להגיע לאותה מסקנה.

"אם אני יכול להשתמש באנשים שלי, ביועצים או לקנות מחקר שוק, בשביל מה בעצם אני צריך אותך?" תמשיך ותשאל. והתשובה שלי היא - כלכלה פשוטה. בחלק קטן ממחיר כל אחת מהאופציות האחרות שהזכרת, תגלה הרבה, הרבה, הרבה אמיתות נסתרות, על עשרות נושאי מפתח... או 52 נושאים בכל שנה!

"ומה על כל אלה שטוענים כי ניתן למצוא היום את הכול באינטרנט?" לגיטימי לחשוב כך. מצד שני אפשר גם לתהות - האומנם? האם באמת הכול? מה בדיוק ואיך שואלים? בתוך כמה זמן מגיעים למידע שרוצים? עד כמה הוא אמין? האם בין עשרות אלפי קוראי pCon אף אחד עדיין לא חשב על זה?... לכן, לראות ב- pCon מתג או מכונת אמת שמצמצמת ספקות, טעויות ואי שקט, בנושאים עיקריים שעל סדר יומך, עשויה להיות דרך טובה לטפל "בתפוח האדמה הלוהט" שנפל לידך מקודם... וגם בו זמנית להאיץ ולקדם את הנושאים המקצועיים שחשובים לך.

לרגעי ההכרעה...

כמעט בכל דיון יש את רגע שקט שבו כל הדברים כבר נאמרו וצריך להכריע... יש שעושים זאת ב"שליפה" מהמותן, אחרים, עוצמים עיניים לרגע, לוקחים לעצמם רגע של ריכוז, נותנים ל"גלגלי המוח" לחבר את הקצוות. מסביב דממה מתוחה... באותו הרגע, באותה הצומת שבה צריך להחליט, משנות העובדות שעליהן אתה מתבסס (פחות משנה הסגנון). על כמה אמיתות נסתרות התבססת? לאיזה טווח הסתכלת? כמה שיקולים לקחת בחשבון?...

יש אנשים ש"אוהבים" את "ייסורי" ההחלטה, הספקות והלבטים שמתלווים אליה (זו עוד אמת נסתרת שלקח לי זמן רב לגלות). מצד שני, יש אנשים שאוהבים להחליט בקלות, מהירות ובבטחה. pCon עוזר לאחרונים לדעת יותר ולטעות פחות. לכן, הזכר בהחלטות קודמות שקיבלת ועד היום אינך בטוח שהחלטת נכון (דיסוננס קוגניטיבי, מכנים זאת הפסיכולוגים או "חוסר השקט של ההכרה", בתרגום חופשי) וחשוב שיכולת לקבל אותה החלטה כשאתה יודע שהאמת הטובה ביותר שניתן להגיע אליה, נמצאת לצידך.

לכן, אם החלטות קלות ונעימות, המתבססות על אמיתות נסתרות וחשובות, הן הדרך שבה אתה מעדיף להחליט ואם מסר צלול בקול אחד של 103 עמיתים שלך, שכבר ניסו את דרך זו, מדברים אליך, תוכל לפנות אלינו דוא"ל ל- marketing@pcon.co.il או לטלפן 03-9667939,

להזמין תחקיר בנושא שמעסיק אותך, ולבדוק באופן בלתי אמצעי, מה אתה מרגיש?...

אתה מוזמן לספר לי בדוא"ל koby@pcon.co.il מה גילית?

בברכה לבבית,

קובי שפיבק
העורך הראשי של pCon


נ.ב. 1 - מאחר ומתוך קרוב לאלף ארגונים המנויים על השירות שלנו, במאה ארגונים pCon מופץ כמנוי מיוחד ועל בסיס ארגוני, ייתכן ותוכל לגלות אותן אמיתות נסתרות בחינם! הצץ ברשימת הנושאים שסקרנו ושלח דוא"ל ל- marketing@pcon.co.il או טלפן 03-9667939 ושאל באיזה סטאטוס נמצא הארגון שלך?...

נ.ב. 2 - האם יתכן שאיינשטיין וניוטון טעו? אם אתה רוצה להיות שלם יותר עם ההחלטות המקצועיות שלך, אני מזמין אותך להצטרף אלינו ולראות שמדובר בתחושה אחרת. תוכל לחשוב על כך וגם ליהנות מ...

הוסף תגובה המלץ לחבר הדפס כתבה הוסף למועדפים
 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו  באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם -  % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  פרסום בטקסט

  עוד במחקרים
התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11התפרסם ב-20/11 לריכוז הארכיונים
העתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1גרטנר: ארגונים מאמצים יותר את RAAS לארכיון המחקרים

 
 
 אודות קובי שפיבק
 
קובי שפיבק

יזם ועורך ראשי של pCon-line
 

קובי שפיבק, היזם והעורך הראשי, הוא מהנדס (Bsc.) אלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת, ומוסמך (MBA) במנהל עסקים בתחומי שיווק ומימון.

קובי הוא יוצא אחת מיחידות העילית של צה"ל שעיסוקן בפיתוח, והוא עוסק בתחום המחשבים משנת 1976. במסגרות מגוונות ושונות הוא עסק בתחומי המחשוב השונים, בייזום ופיתוח, ניהול ובקרה, הטמעה, הדרכה ותמיכה ועד שיווק בינלאומי של טכנולוגיות חדשניות.

במשך למעלה משלושים השנים האחרונות השקיע קובי שפיבק למעלה מ-25,000 שעות מחקר ועיבוד מידע, שכללו אלפי שיחות ומפגשים עם אנשי מפתח בארץ ובעולם, מפגשי עיתונאים וסיורים מקצועיים בתערוכות בינלאומיות כמו גם מפגשים עם חברות מובילות.

מבין הצמרת העולמית, הוא נפגש עם מובילי התעשייה העולמית דוגמת סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, קרייג בארט, יו"ר אינטל, אד זנדר יו"ר סאן, או אנשי מדיה מובילים, דוגמת ג'ון דבורק עיתונאי בכיר ב-ZDNET וכן בכירים רבים נוספים.

את כל הידע והניסיון המקצועי הזה, שילב קובי שפיבק במהלך עשר השנים האחרונות, במסגרת למעלה מ-500 תחקירים על כל נושאי המפתח בתחומי המחשוב ואינטרנט.

מסרים עיקריים מהתחקירים האלה מובאים בפני הנהלות של ארגונים רבים, כמקור מרכזי, מקצועי ואמין שמסייע בקבלת החלטות אסטרטגיות.

בנוסף לכל אלה, קובי עוסק בייעוץ, הרצאות ובכתיבה. הוא ייעץ אישית לעשרות רבות של ארגונים, הופיע כמרצה מאות פעמים, כתב עשרות מאמרים והופיע עשרות פעמים ברדיו ובטלוויזיה ובכל הערוצים המרכזיים.

מעבר ל-103 ההוכחות, תוכל להתרשם ממה שכתב דודי גולדמן, כתב המחשבים הבכיר, בעיתון הנפוץ במדינה - "ידיעות אחרונות": "…הרכבנו בעזרת קובי שפיבק, מנכ"ל פיסי-און, שבועון המחשבים המקצועי ביותר בארץ, הנחשב כסמכות עליונה לנושאי רכש ול"גורו" של מנהלי יחידות המחשב בארגונים הגדולים בישראל."

 
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב