הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  הבלוג של העורך  
כל אתר בול

או איך להפוך כוס קפה, לחויה יומית מלהיבה?

8/05/2003

"כדי שהאספרסו יצא טוב, אתה צריך שהחומר הבסיסי יהיה מאיכות מעולה, טרי ושחום, קלוי במידה הראויה, כך הסביר לי ד"ר גיא, כיצד ליהנות מאספרסו טוב.

"צריך לתת למים להתחמם 10 דקות לפחות, למלא את מתקן המדידה ולא לחסוך, קפה צריך להיות קפה," הוא פסק. "אחרי זה חשוב מאד להדק את האבקה, חזק חזק, כדי שיהיה למים זמן מספיק לחלחל ולספוג את הטעם. חשוב גם שתשאיר מרווח מספיק בכוס, לראות את הקצף, בצבע קרמי כזה, נעים, מפתה. לפעמים אני מוסיף גם קצת קינמון, לניחוח".

"וכאן מגיע העיקר - ללגום לגימות קטנות, לאט לאט, לעשות אתנחתא. ולעשות את זה עם עוד משהו. יש שמעשנים סיגריה, אני נהגתי לשתות ולגלוש לאתרים."

לתשומת ליבך - לקחים מעשיים הם סיפורים שנועדו להמחיש כיצד שימוש ב-pCon-line מסייע לאנשים, לפתור בעיות אמיתיות ולהפיק תועלת מעשית, לטובתם ולטובת ארגונם.

ד"ר גיא צבי (הטל' 03-9664057 ) הוא חבר ורופא השיניים שלי. הייתי אצלו בניקוי אבן. אחרי הטיפול ישבנו במשרד שלו. הוא הכין קפה במכונת האספרסו, והסביר לי מה לעשות, כדי למצות את ההנאה מכל לגימה.

"יש לך רעיון טוב למתנת יום הולדת לאורלי?" הוא שאל תוך כדי לגימת האספרסו. אני דווקא, "ננעלתי" על העובדה שהפסיק לחפש אתרים ברשת. הדבר עמד בניגוד מוחלט לאופיו. ד"ר גיא, הוא מאותם אנשים שמתענינים בכל דבר ויודעים כמעט את הכל, על הכל. הוא גם עוסק בנושאי הרזיה, שחרור מכל סוגי כאב, ד"ר לרפואה סינית, מסטר ברייקי, אבל גם בשיווק ומכירות, ומפתח תוכנות ו"מכור" לאינטרנט.

"הפסקת לגלוש?"

"כן, נשבר לי. עד שאתה מוצא איזה אתר שימושי, אתה חורק שיניים." הוא חייך מאוזן לאוזן, מודע למשמעות הביטוי במקרה שלו. "כשאתה כבר מוצא משהו, אז לך ותתחיל לחטט איפה מסתתרים כל הדברים המעניינים…

"אתן לך סיבה טוב לחזור לימים הטובים," אמרתי. "אתה יודע… מאתר טוב אתה נהנה אם החומר הבסיסי הוא מאיכות מעולה, טרי ושחום קלוי במידה הראויה…" חזרתי על תיאור האספרסו שלו. "במילים אחרות, אתה צריך אתר שמציע פיתרון אמיתי לבעיה אמיתית וכזה שמציע פתרון שהוא טוב באמת."

"ו… " הוא הסתכל עלי במבט משועשע.

"התנאי השני, זה "לחרוש" אותו, לראות מה באמת טוב בו, מה מסתתר במקומות שלא תמיד רואים, ואז כאשר אתה יודע את כל אלה, אתה יכול להתחיל וליהנות ממנו, כמו מהקפה."

"אבל, אמרתי לך, זה לוקח שעות, ואין כוח לכל החיפושים האלה." נימת לאות נשמעה בדבריו.

"טוב אז יש לי הפתעה בשבילך, משום שבאתר www.pcon.co.il אנחנו עושים בשבילך את כל העבודה השחורה - מחפשים את פולי הקפה הטובים ביותר, קולים אותם, טוחניים אותם, טרייים טריים, דק דק, לוקחים זמן מספיק לחפש, לשים לב לדקויות, להתבונן בכל המקומות הנסתרים

ורק אז אנחנו אומרים לך מה חשוב ומועיל באתר, ולמה במיוחד כדאי לך לשים לב. יותר מזה, עשינו אפילו לוגו מיוחד של "נבחר pCon" (אתה יכול לראות אותו בפינה השמאלית העליונה של האתר הנבחר), כך שאם תיתקל באתרים שבדקנו באופן מקרי, תדע שלפניך אתר איכותי."

"עזוב, הספיק לי כבר, לגלוש לאתרים." הוא אמר ועשה בידו תנועת ביטול.

"שאלת על מתנה מיוחדת ליום הולדת של הבת שלך, נכון?". "כן, כן." עיניו נדלקו כמו פנסי מכונית שעברו לאור גבוה. "יש לך איזה רעיון מקורי להציע לי?"

"לי אישית אולי לא, אבל יש לי אתר… בול בשבילך. תמצא שם בול את התשובה. רוצה לראות?"

"קדימה", הוא הושיט את ידו בהתלהבות. נכנסו לאתר www.pcon.co.il ובחרנו באתר הנבחר. הפניתי אותו לארכיון האתרים הנבחרים. "אתה רואה כאן בהמלצה על עוגה לכל אירוע , המלצנו על האתר Cake4U שמציע עוגות מיוחדות, את בוב הבנאי, ליצן, פרת משה רבנו. "אורלי בטח תאהב את העוגות בצורה של ברבי ואתה יכול לבחור את ברבי1 או ברבי 2," אמרתי.

ד"ר גיא דילג בין שתי עוגות הברבי באתר. "ברבי 1 נראית לי יותר."

הוא התבונן. אני שתקתי. עיניו נצצו, מצחו זרח כמו ירח מלא.

"אתה מבין," המשכתי, "זאת היא רק דוגמא, שכן הידיעה שבכול יום, יחד עם הקפה אתה מוצא משהו שימושי, פתרון שבאמת יכול להועיל לך, הופך את כל חווית הקפה לאחרת. דמיין לעצמך שאתה מוסיף הל או הולך לבית קפה על שפת הים בשעת בין ערביים, העוד משהו הזה… הריגוש… הגילוי… הידיעה שזה טוב ומתאים לך, הופך כל שתית קפה שגרתית לחוויה מיוחדת - אקסטראווגנזה - חוויה מהנה, יוצאת דופן, וכל יום אתה מוזמן לחוות אותה מחדש."

הוא חייך, הבנתי שהוא תפס את הפואנטה.

"אבל שוב להתחיל לחפור ולחפש?" הוא נשמע כמי שרוצה להסיר ספקות אחרונים.

"זה בדיוק הרעיון שלנו - כל יום רק אתר אחד ועם תועלת מעשית אחרת. כך בפחות מדקה אחת ליום, אתה מגלה את האתרים הטובים ביותר בישראל, אלה שבאמת יש להם מה להציע לאנשים כמוך. מיד אתה יודע מה המיוחד בהם? מה המגבלות שלהם? למה כדאי לשים לב? ואפילו שרטטנו לך בעיגול אדום היכן מתחבאים כל הדברים שמעניינים באמת. די אם תמצא אתר אחד שימושי בשבוע, כדי שתוסיף לרשימת המועדפים שלך 50 אתרים כל שנה."

בעיניו ראיתי מבט בוהק, כמי שהתעוררה בליבו אהבה ישנה. "מחר יש לי שעה פנויה בבוקר, אני מתכנן לעבור על כל הארכיון שהראית."

"אני בטוח שתמצא שם עוד הרבה דברים מעניינים. אני גם בטוח שלהפסקות האספרסו שלך, יהיה מעכשיו טעם אחר." סיימתי, לפני שנפרדתי ממנו לשלום. לו אני הייתי קורא את הסיפור, אודה בגילוי לב, שבהתחלה לפחות, הייתי סקפטי. הרעיון להכין ולשתות אספרסו טוב, באמת נשמע אטרקטיבי (עובדה, שקניתי באינטרנט אותה מכונת אספרסו כמו זאת של ד"ר גיא), אבל להציץ בכל יום באתר חדש?…

הייתי עושה אתנחתתא קלה, מהרהר לרגע, ומנסה לבדוק כמה המלצות: חדש בחדשות, להשוות מחירים, מדריך תוכנה, כלי פיתוח, לחסוך בדיו, תמיכה חופשית של מיקרוסופט, ניהול ומנהיגות. הייתי קורא את ההסבר, ההדגשות המגבלות ומתרשם מהאתרים, ואז מחליט.

אתה… כשאינך צריך להשקיע שעות בחיפושים, ב"חפירה" בניסוי ותהיה, את הכל אתה מקבל, "קלוי, וטחון וארוז ומוכן לשימוש, רק תוסיף מים חמים ותהנה. כך, בהפסקת הצהרים או כאשר אתה שותה את הקפה שלך, אתה מתוודע בכל יום לאתר איכותי ושימושי אחר. לקרוא מה מועיל? מה

כדאי? היכן "מסתתרים" הדברים המענינים באמת, והטעם של האספרסו רק משתבח - להתעורר, להתלהב, להפיק תועלת, ליהנות.

קפה טוב, אתר טוב, מה עוד אפשר לבקש?

עכשיו, עשה ניסיון קטן. תכין לך את הקפה שאתה אוהב, תציץ בארכיון האתרים הנבחרים, תבדוק את הטעם. אחרי שתנסה, ספר לי על ההתנסות שלך… ספר לי גם על הקפה. תודה. הטלפון שלי הוא 9667939 - 03 או שלח לי מייל koby@pcon.co.il

בברכה לבבית,

קובי שפיבק
העורך הראשי של pCon


נ.ב. 1 - מה דעתך להתחיל דווקא בארכיון האתרים הנבחרים, אחרי "שתיקח כמה לגימות" מהקפה שאתה אוהב, תגלה את התוספת קטנה שמשביחה את הטעם וגם עוזרת לך לגלות הצעות ופתרונות למה שאתה באמת צריך.

הוסף תגובה המלץ לחבר הדפס כתבה הוסף למועדפים
 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו  באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם -  % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  פרסום בטקסט

  עוד במחקרים
התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11התפרסם ב-20/11 לריכוז הארכיונים
העתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1גרטנר: ארגונים מאמצים יותר את RAAS לארכיון המחקרים

 
 
 אודות קובי שפיבק
 
קובי שפיבק

יזם ועורך ראשי של pCon-line
 

קובי שפיבק, היזם והעורך הראשי, הוא מהנדס (Bsc.) אלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת, ומוסמך (MBA) במנהל עסקים בתחומי שיווק ומימון.

קובי הוא יוצא אחת מיחידות העילית של צה"ל שעיסוקן בפיתוח, והוא עוסק בתחום המחשבים משנת 1976. במסגרות מגוונות ושונות הוא עסק בתחומי המחשוב השונים, בייזום ופיתוח, ניהול ובקרה, הטמעה, הדרכה ותמיכה ועד שיווק בינלאומי של טכנולוגיות חדשניות.

במשך למעלה משלושים השנים האחרונות השקיע קובי שפיבק למעלה מ-25,000 שעות מחקר ועיבוד מידע, שכללו אלפי שיחות ומפגשים עם אנשי מפתח בארץ ובעולם, מפגשי עיתונאים וסיורים מקצועיים בתערוכות בינלאומיות כמו גם מפגשים עם חברות מובילות.

מבין הצמרת העולמית, הוא נפגש עם מובילי התעשייה העולמית דוגמת סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, קרייג בארט, יו"ר אינטל, אד זנדר יו"ר סאן, או אנשי מדיה מובילים, דוגמת ג'ון דבורק עיתונאי בכיר ב-ZDNET וכן בכירים רבים נוספים.

את כל הידע והניסיון המקצועי הזה, שילב קובי שפיבק במהלך עשר השנים האחרונות, במסגרת למעלה מ-500 תחקירים על כל נושאי המפתח בתחומי המחשוב ואינטרנט.

מסרים עיקריים מהתחקירים האלה מובאים בפני הנהלות של ארגונים רבים, כמקור מרכזי, מקצועי ואמין שמסייע בקבלת החלטות אסטרטגיות.

בנוסף לכל אלה, קובי עוסק בייעוץ, הרצאות ובכתיבה. הוא ייעץ אישית לעשרות רבות של ארגונים, הופיע כמרצה מאות פעמים, כתב עשרות מאמרים והופיע עשרות פעמים ברדיו ובטלוויזיה ובכל הערוצים המרכזיים.

מעבר ל-103 ההוכחות, תוכל להתרשם ממה שכתב דודי גולדמן, כתב המחשבים הבכיר, בעיתון הנפוץ במדינה - "ידיעות אחרונות": "…הרכבנו בעזרת קובי שפיבק, מנכ"ל פיסי-און, שבועון המחשבים המקצועי ביותר בארץ, הנחשב כסמכות עליונה לנושאי רכש ול"גורו" של מנהלי יחידות המחשב בארגונים הגדולים בישראל."

 
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב