הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 19 ינואר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

12/4/2007
תחקיר מספר 811 - איך להוזיל את התקשורת ?

בתגובה להעלאות מחירים של ספקי הסלולאר, נאמר ממשרד התקשורת שהדבר אינו נובע מצורך רגולטורי או אחר, אלא משיקולי רווחיות. מתברר, שההוצאה השוטפת לתקשורת היא מרכיב מרכזי בעלויות התפעול השוטף, כשחלק גדול מהעלות בגין צרכים נוספים ניתן לקיזוז, על ידי מעקב שיטתי וניצול ההזדמנויות שהולכות ומתרחבות.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
כניסתן של מתחרות חדשות לשוק הטלקומוניקציה, התפתחויות בתחום ה-VoIP וה- VoB ומגמות נוספות מביאים הוזלה משמעותית בעלויות התקשורת לארגונים.
תקשורת ותקשורת ממוחשבת, הם מרכיבי הוצאה שוטפת שהולכים וגדלים והם תופסים מקום מרכזי יותר ויותר בחיי הארגון - תקשורת עם סניפים מרוחקים וועידות וידאו ועבודה מהבית, רק מוסיפים להוצאה. לכן, חשוב לחסוך ככל הניתן, בהוצאות אלה.

התרומה של אינטרנט

התקשורת באינטרנט מציעה היום מגוון פתרונות חדשים שיובילו להוזלה משמעותית. ביניהם: תקשורת IP, Triple Play (שירות הכולל בתוכו שלושה שירותים נפרדים: אינטרנט במהירות גבוהה, טלוויזיה וטלפון), HotSpot (או נקודה חמה, מקום בו קיימת גישה אלחוטית לאינטרנט), Wi-Fi ו-WiMAX (או Worldwide Interoperability for Microwave Access), המספק חיבור אלחוטי למרחק של עד 112.6 ק"מ.

האינטרנט מאפשרת היום לספק שירותי טלפון במחיר נמוך ביותר, אם כי משרד התקשורת מטיל עדיין מגבלות המפריעות להוזלה דרמטית, בנימוק שהוזלת מחירים מצד בזק, תקשה על כניסת מתחרים חדשים. גם הפופולריות העולה של ה-VoIP ושל מיזוג (Convergence) הקול, הוידאו והמידע, מובילים להזדמנות לארגונים, להוזלה מתמדת.

מצד שני, משרד התקשורת פועל לקידום התחרות בשוק התקשורת, מעבר לתחרות הקיימת בתקשורת הנייחת, בין בזק, HOT וחברות חדשות שנכנסות לתחום. שר התקשורת, אריאל אטיאס, הודיע כי יוציא מסמך מדיניות למתן רישיונות להפעלת VoIP, במטרה לאפשר לצרכנים ליהנות מאפשרויות טלפוניה נייחת במחירים אטרקטיביים.

בהקשר זה, נזכיר את כניסת HOT ו-012 לשוק ה-VoB. עוד אמורה לצאת לפועל השנה, תוכנית ניוד המספרים, אשר תאפשר לעבור מחברת תקשורת אחת לשנייה ללא שינוי המספר. צעד מסייע נוסף לחסכון, שנקט משרד התקשורת לאחרונה, היה ביטול החיוב על הפנייה אוטומאטית, אם לא הושארה הודעה.

במקביל, שורת מיזוגים משנה את מפת התקשורת: מיזוג גלובקול עם ברק-נטוויז'ן (מקבוצת סלקום). מיזוג אחר, בין בזק בינלאומי לבזקכל יצר גוף חדש השולט ב-65% משוק פתרונות התקשורת העסקיים. גם המיזוג בין קווי זהב ואינטרנט זהב קיבל אישור לאחרונה. המגמה העולה משורת המיזוגים, היא יצירת ספקיות תקשורת שיהיו מסוגלות להציע קשת פתרונות רחבה במקום אחד.

מגמות נוספות

עוד מגמות משמעותיות הן, תופעה של פריחת חברות הייעוץ להוזלה בתקשורת והופעת שרותי תקשורת במיקור חוץ. כמו כן, רואים יותר אנשים שעובדים מהבית ומחפשים אחר פתרונות זולים, איחוד סוגי התקשורת השונים או מציאת מסלול מתאים.

שוק הטלקומוניקציה נמצא במגמת גידול שצפויה להימשך; עד 2010 צפוי גידול בחיבורי הטלפוניה הסלולארית בעולם בכ-1.5 מיליארד דולר, וגידול של כ-84 מיליון קווים בטלפוניה הקווית. השורה התחתונה היא, שעלויות התקשורת יורדות באופן עקבי והן צפויות להמשיך ולרדת בשנים הבאות.

שורה של גורמים כמו VoIP, Skype, SMS, זמינות אינטרנט בכל מקום, התחרות בין הספקים, WiMAX שעומד באופק ויאפשר מרחב גדול יותר של תקשורת אלחוטית, ניידות מספרים, Quadro Play - כל אלה יוזילו את המחירים בהתמדה. המסר העולה הוא, שהתחייבות לזמן ארוך אינה רעיון טוב היום.

הדרכים לחסוך

בדרכים ובגישות שונות ניתן ליצור חסכון משמעותי בעלויות התקשורת לארגון. ביניהם: אימוץ אסטרטגיה חדשה והערכת עלות התקשורת הכוללת, איחוד כל דרישות התקשורת תחת ספקית שירות אחת, בדיקת אפשרות לשימוש ב-VoIP, שילוב של מספר טכניקות ביחד (למשל, אינטרנט ו-VPN, במקום קווים ייעודיים), בקשה של לפחות שלוש הצעות נפרדות מחברות שונות, לא להתחייב לשירותי סלולאר לתקופת ארוכות מידי (לדוגמא לשלוש שנים) ושימוש במיקור חוץ.

בד בבד צריך גם להתחשב בגורמים ובהיבטים נוספים. למשל מההיבט של אמינות השירות (לא תמיד הפתרון הזול ביותר הוא גם אמין מספיק) או לנזקים שעלולים להיגרם לפרודוקטיביות כתוצאה מתשתית לא יעילה מספיק או לאתגרים המיוחדים שב-VoIP (דוגמת נפילות באיכות הקו וסיכוני אבטחה מיוחדים).

לשירותך

אלו הספקים בתחום התקשורת מהם תוכל לקבל פתרונות מגוונים לארגונך: 012 מציעה, בין השאר, את מסלול "אתה קובע כמה תשלם" לאינטרנט לפי חבילות מותאמות אישית; 013 ברק מציעה את "one stop shop": קישור בינלאומי ומקומי לאינטרנט, תשתיות אחסון וניטור קווי הגישה; אקספון (Xfone) מציעה שיחות מוזלות לחו"ל; אדר מציעה ניתוח והוזלת הוצאות תקשורת, תוך גביית תשלום לפי חלק יחסי מההוזלה; אינטגרל מציעה פתרונות לניהול ובקרת התקשורת בארגון; בזק עסקים מציעה את בזקביל עסקי; בזקכל מציעה פתרונות הוזלה לשיחות לרשת סלולארית, באמצעות מתאמים סלולאריים שונים; גלובקול מציעה שרותי תקשורת מנוהלים וכן תקשורת פנים ארצית בקידומת 073 ברשת ה-VoIP; הוט מציעה את "לא דיברת - לא שילמת", ללא עלות אחזקת קו, ואת "דבר חופשי", עד 2,000 דקות שיחה, במחיר 59 ש"ח לחודש ופתרונות מותאמים אישית; BoomeRing Communication מציעה פתרונות חסכון בתחום הסלולאר, בשיחות מקומיות וגם תוך כדי Roaming בחו"ל; Skype (סקייפ), Vonage, JAJAH Web, NetPhone, MSM, Nikkom ועוד מציעות חבילות VoIP שונות; חברות הסלולאר - סלקום, פלאפון, מירס ואורנג', מציעות מסלולים שונים ו"חבילות משתלמות", המותאמות ללקוח, ו/או לפי דקות השיחה המתבצעות בחודש.

חברות ייעוץ מוצעות לעסקים המעוניינים להוזיל הוצאות תקשורת וניהול. לדוגמא: אבי וייס פתרונות תקשורת, חצי-חשבון, סנסקום, Talk4Less.

סיכום

לא כדאי כיום להתחייב בתקשורת לטווח ארוך, שכן צפוי כי כל שנה כמעט, נראה הוזלה משמעותית. לכן מומלץ לעקוב אחר ההתפתחויות - להתעדכן, לעדכן ולחסוך.לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
חסוך עוד יותר בתקשורת
הוצאות התקשורת הכבדות מכבידות על ארגונים רבים, אך בתחום זה יש כעת מגוון רחב של אפשרויות לחסכון.
1. מה המגמות העיקריות המשפיעות כעת על שוק התקשורת בישראל?
2. כיצד משפיעות המגמות הללו על המחירים ואילו דרכים חדשות לחיסכון בתקשורת נובעות מהמגמות?
3. מה הן הוצאות התקשורת הממוצעות בשנה לעובד בארגון ממוצע?
4. מה כוללות הוצאות התקשורת בארגונים?
5. כיצד יכולים ארגונים לחסוך 10% מהוצאות הטלקום שלהם?
6. אילו תוכניות התורמות לחיסכון בתקשורת מציעות ספקיות התקשורת בתחום?
7. כמה ניתן לחסוך בעלויות התקשורת במעבר לשימוש בפתרונות ב-VoIP?
8. כיצד צפוי להשפיע תהליך ניוד המספרים על ספקיות התקשורת, על הצרכן, על עלויות התקשורת ועל שוק התקשורת בכלל?
9. כל כמה זמן מומלץ לבחון חוזה עם ספקית תקשורת?
10. איזו פעולה פשוטה מאפשרת חיסכון של 5%-8% בעלויות התקשורת?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב