הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 29 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

15/6/2006
תחקיר מספר 768 - העתיד בווב 2.0

מהפכה של ממש מביאות איתן אוסף התפיסות והטכנולוגיות החדשות, שמכונות Web 2.0. לכאורה נראה שמדובר בעוד BuzWord ערטילאי. בפועל, מדובר במהפכה שעיקרה מעבר לתרבות חדשה של שימוש באינטרנט, שבה הגולש הופך להיות אקטיבי ופעיל, מי שמגיב, מוסיף תכנים, משתף במידע. משלבים זאת בטכנולוגיות ורעיונות דוגמת שירותי הווב, RSS, WIKI, בלוגים, Ajax ו-MashUp. מה בדיוק כלול תחת מטריית ה-Web 2.0? מהן המשמעויות העסקיות שמאחורי המושג? האם כבר ניתן לנצלן וכיצד? על כך ועוד - בתחקיר שלפניך.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
Web 2.0 הוא אוסף של תפיסות וטכנולוגיות, כגון Ajax, WIKI ו-MashUp, המצביעות על מגמה חדשה באינטרנט של פתיחות, גמישות ושיתוף פעולה של הגולשים בהכנת התכנים.
Web 2.0 (ווב 2.0) הוא שם כולל לאוסף תפיסות וטכנולוגיות חדשות, המתגבשות סביב רשת האינטרנט. חלק מהתפיסות חדשות לגמרי וחלקן מבוסס על טכנולוגיות שקיימות עוד משנות ה-90. בבסיס השינוי עומדים רעיונות של פתיחות, גמישות ושותפות פעילה של הגולשים בהכנת התכנים.

למשל, אפשרויות מתקדמות לגבש מספר שירותים ממקומות שונים ולאפשר למשתמש לחברם ולהציעם לעמיתיו וחבריו, דרך האינטרנט. מעבר לכך מדובר במתן במה רחבה למוצרים בעלי מספר משתמשים מעט יחסית (שנפגשים ומתחזקים בקהילות מקוונות), לפיתוח מהיר, שימוש חוזר ברכיבים פשוטים של שרות או מידע, איחוד מדיות ועבודה מול ריבוי התקנים.

התשובה לשאלה "מה בדיוק נכלל ב-Web 2.0?" אינה ברורה ואינה חד-משמעית. מדובר עדיין על קונספט "פתוח", בו כוללים לעתים כמעט כל חידוש שצץ בעולם האינטרנט, כאשר ספקים שונים ממהרים להצמידו למוצריהם, לשיפור האטרקטיביות לקונה הפוטנציאלי.

רוחב הפס שהולך וגדל, הוא זרז לתהליך, כאשר תפיסות כמו Ajax (אוAsynchronous JavaScript and XML), WIKI ו-MashUp, שאל כולן מקובל להתייחס כאל מרכיבי יסוד ב-Web 2.0, מאפשרות ליצור דור יישומי אינטרנט חדש.

מקובל להתייחס לכך כאל Rich Internet Applications (או RIA) ואפליקציות אינטרנט המספקות הרבה יותר יכולות ביחס למה שהיינו רגילים לראות עד כה. גם חוויית המשתמש תלך ותשתפר במסגרת Web 2.0 והיא אמורה לשאוף בעתיד לחוויה שאנחנו רגילים לראות באפליקציות Desktop.

החידושים בווב 2.0

החידושים העיקריים אליהם מקובל להתייחס, בהקשר של Web 2.0 הם: שירותי תוכנה דרך הרשת, הזנת תכנים מאתר לאתר באמצעות Web Syndication (Feeds), אתרי Wiki המאפשרים למשתמשים לקחת חלק בהזנת ועריכת התכנים, בלוגים, פודקאסטים, אפליקציות אינטרנט עשירות (RIA), אתרי אינטרנט המתבססים על יישומים ותכנים ממקורות שונים באמצעות MashUp, רשתות חברתיות (Social Networks), והרשת הסמנטית המאפשרת לתת משמעות למידע המוצג באינטרנט באמצעות שימוש במטה דטה (meta data).

בין הגורמים המשפיעים על קידום הנושא ניתן למצוא את התרחבות פס הגלישה לגולשים, שילוב האינטרנט בהתקני סלולר, מספר המשתמשים הגדל ברשת, ניסיונם המצטבר של הגולשים המאפשר המחפשים ומיישמים הזדמנויות ואתגרים חדשים, הניסיון העסקי של הארגונים השונים, ויוזמות חדשות המאפשרים כיום לרעיונות חדשים לגדול בסביבה עסקית פחות "לוחצת" ולהתפתח באיטיות יחסית, לעומת תקופת טרום הבועה.

Flickr, Google AdSence, Google Reader, Orkut, Net Vibes, Openomy, SalesForce.com, WikiPedia, WordPress, Yahoo! MyWeb 2.0 ועוד אתרים ומוצרים רבים ממחישים כיום את האפשרויות ליישום מסחרי של תפיסות ה- Web 2.0.

שינוי בתפיסה

במאמר העוסק ב-Web 2.0, מתאר טים או'ריילי (Tim O'Reilly), שלזכותו נזקף המושג "Web 2.0", שינויי תפיסה שעברו על האינטרנט, באמצעות הצגת המעבר שהתבצע משירות \ אתר \ קונספט מוכר אחד לאחר. להלן כמה דוגמאות: ממערכות ניהול תוכן עברנו ל-Wikis, מבריטניקה און-ליין עברנו ל-Wikipedia, מאתרים אישיים עברנו לבלוגים, מרכישת שמות דומיין קליטים עברנו ל-SEO (אוSearch Engine Optimization), מ-mp3.com עברנו ל-Napster (ובהמשך ל-iTunes), מחברת הפרסום DoubleClick עברנו ל-Google AdSence, מהשימוש במושג PageViews עברנו לשימוש במושג CPC (אוCost Per Click).

לפי פורסטר ריסרץ', מהפכה זו והמעבר לשירותי אינטרנט מתקדמים, יביאו אותנו לעולם שבו אתרים יישלחו לגולש במקום דפי HTML, תוכנות שמולן האתר יעבוד. החברה מכנה זאת X-Internet (או Executable Internet) וטוענת כי הגעתן של תוכניות האינטרנט תשנה באופן יסודי את עולם התוכנה והאינטרנט.

אתגרים בתחום

Web 2.0 מציג גם אתגרים שונים ובהם אתגרי אבטחה חדשים. בעידן ה-Web 2.0 צריך לאבטח לא רק שרתים, מחשבים, אמצעי אחסון ורשתות, אלא גם טרנזאקציות בין ישויות. ישויות אלה עשויות להיות רכיבי תוכנה, משתמשים, אתרי אינטנרנט, בלוגים, Wiki וקטעי קוד.

כיוון ש-Web 2.0 מדבר על שיתופיות ופתיחות בין המשתמשים, מדובר במספר טראנזקציות רב. אתרי Web 2.0 מדברים על אפשרויות יצירת תוכן על-ידי כל גולש באתר. מה שאומר שמנגנוני הזנת התוכן פתוחים במידה מסוימת לכולם - גם להאקרים.

דוגמאות ליישום בארגון, כוללות שיכלול ביצועי אתר ארגוני בגישת Ajax, צריכת תוכנה כשרות מקוון, קבלת עדכוני מידע ב-RSS ויישום בלוגים אישיים פנים ארגוניים.

לפי גרטנר, 80% מהעבודה בעשר השנים הבאות תהיה מבוססת שיתוף ולא תהיה אוטומטית / שגרתית, ולטכנולוגיות Web 2.0 יהיה בכך תפקיד מרכזי. עד 2008, מרבית חברות ה-Global 1000 יאמצו לפחות כמה מטכנולוגיות Web 2.0.

סיכום

מומלץ לעקוב אחר ההתפתחויות שמציג Web 2.0, במבט אסטרטגי. במקביל, כדאי להתעמק במשמעויות הנקודתיות, שחלקן ישימות, בשלות ומשתלמות כבר היום.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב